KadincaSayfa.Com

Ucuz botox yaptırmak tehlikeli mi?

Ucuz botox yaptırmak tehlikeli mi?

 

Öncelikle bilmeniz gereken konu Botox ilacı son derece pahalı bir ilaçtır. Peki, sizce kendisi çok pahalı olan bir ilacın uygulaması ucuz olabilir mi? zira çok ucuz botox uygulamalarının yapılıyor olması sizce ne kadar sağlıklıdır.

Botox ilacı cam flakonların içersine toz halinde dondurulmuş olarak konuyor ve bu şekilde ecza depoları tarafından doktorlara teslim ediliyor. Ardından doktorlar bu cam flakonları derin donduruculara kaldırıyorlar. Bunun yanında botox ilacının açıldıktan sonra 1 ay kadar süresi var ve bu 1 ay geçince tamamen etkisizleşerek bozuluyor.

Botox uygulaması yapılmadan önce doktorlar bu toz halindeki cam flokanların içinde bulunan botox ilacını belirlenen miktarlarda sulandırıyor. Ardından sulandırılmış olan botox ilacını anında kullanması gerekiyor. Zira açılmış olan cam flokanun içindeki botox ilacı bekletilmesi durumunda etkisini yitiriyor.

Doktorlara ecza depolarınca verilen bu içi botox ilacı dolu cam flakonların boyutu 100 ünite ve bu 100 ünitelik botox ilacını bir kişiye en bonkör şekilde kullanılmış olsa bile en fazla gideceği 70 ünitedir. Geri kalan 30 ünitelik botox ilacı artık cam flokanın ağzı açılmış olduğu için ya çöpe atılacaktır, ya da o şekilde etkisinin azalması riski göze alınarak bekletilecektir ve başka bir gün bu kalan botox ilacı başka birine kullanıldığında beklenen verim elde edilemeyecektir. Bu sebeple kalan botox ilacının hemen aynı gün başka birine kullanılması söz konusu ise yine aynı pahalı ücretin istenmesinde sakınca yoktur. Ancak çok çok ucuz ücretlerde botox yaptırabiliyorsanız böyle bir riski göz önüne almanız gerekir.

botox-ucuz tehlike

 

Bunun dışında da botox hakkında bilmeniz gereken bir diğer nokta ise, cam flokanların içindeki botox ilacına uygulama yapılacağı zaman belli bir miktarda su ilave edilmesi gerekiyor. Bu ilave edilecek su miktarı doktorlara bildiriliyor ve bu ilave edilecek su miktarını gittiğiniz merkezdeki kişiler biraz fazla ya da az ilave etmeleri durumunda botox’dan almayı umduğunuz olumlu sonucu alamama ihtimaliniz var. Yani botox tozunun içine katılan su ne akdar çok olursa, botox ilacının miktarı o kadar artıyor ancak botox’un etkisi o kadar azalıyor. Bu sebeple botox yaptırdığınız merkezin, botox ilacının içine katmaları gereken su miktarının üretici firmanın bildirdiği oranda katılarından emin olmanız gerekiyor.

Normal şartlarda gerçek ve sağlıklı bir botox fiyatı 40-60 ünitelerde 400 dolar gibi bir fiyat istenirken, bunun altında bir botox uygulama fiyatı ile karşılaşıyorsanız biraz düşünmenizde fayda var. Zira daha düşük fiyatlarda ya da diğer adıyla çok ucuz fiyata botox yaptırıyorsanız normalde 6 ay kadar devam eden botox etkisi 1-2 ayda geçebilir hatta bazı sağlık sorunlarına da sebep olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.