KadincaSayfa.Com

Göz Kapağı Estetiği Hakkında Genel Bilgiler

Göz Kapağı Estetiği Hakkında Genel Bilgiler

 

Yaşınızın ilerlemesine yer çekiminin de katkısı ile zaman içersinde göz kapaklarınızda aşağıya doğru sarkmalar ve göz kapağı derinizde gevşemeler dikkatinizi çekmeye başlar. Bununla beraber gözaltlarınızdaki yağ dokularının gevşemesi de gözaltı torbalarına davetiye çıkarmaya başlar. Böyle bir yüz ifadesi de sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve yorgun bir görüntüye bürünmenize sebep olur. Aslına bakarsanız yaşlanma ve yaşlanmanın getirdiği fiziksel değişimler doğanın bir parçası ancak bu değişimlerden memnun olmak gibi bir zorunluluğumuz yok. Neyse ki yaşlanmanın getirdiği fiziksel olumsuzlukları yok edecek estetik ameliyatlar günümüzde son derece yüz güldürücü sonuçlar ortaya çıkarabiliyor.
Toplumda bir takım göz kapağı ameliyatlarında bir takım yanlış ön görüler var. Bunlardan birincisi ameliyatın çok şipşak olduğu, ertesi gün hemen sonucun oturduğu gibi yanlış bir algı var. Göz Kapağı Ameliyatlarında oturma süreci minimum 4 gündür, yani ameliyatın ertesi günü hemen işinize gücünüze gidemezsiniz. Diğer bir yanlış algı ağrılı bir ameliyatlardır hayır, evet göz kapakların çok hassastır ama kesinlikle ağrısız bir ameliyattır.

Kimler göz kapağı estetiği olabilir?

Genellikle 45 yaş üzerinde erkek ve kadınlarda gözaltı torbalanmaları, göz kapağı sarkmaları meydana geldiği için ihtiyaç durumunda bu kişilere göz kapağı estetik ameliyatı yapılabilir.
Göz kapağı ameliyatında hangi tür anestezi kullanılıyor?
Çoğunlukla göz kapağı estetik ameliyatı, lokal anestezi ile yapılıyor ancak sizin göz kapağı estetik ameliyatının yanında ek olarak başka bir estetik ameliyat talebiniz var ise doktorunuzun da onaylaması ile genel anestezi altında bir estetik ameliyat olabilirsiniz.

göz kapagı ameliyatı-resmi

 

Göz kapağı ameliyatı ne kadar sürer?

Göz kapağı estetik ameliyatı en fazla 2 saat sürmekle birlikte ameliyat çıkışında aynı gün dilerseniz ve doktorunuz da izin verirse evinize dönebilirsiniz.

Estetik göz kapağı ameliyatında iz kalıyor mu?

Göz kapağı estetik ameliyatında, iz olarak ilk bakışta görebileceğiniz bir kesi izi yoktur. Çünkü ameliyat göz kapağınızın kıvrım kısmından ayarlanarak yapıldığı için izde bu kısımda kalıyor ve çok dikkatli bakılmadıkça görülmüyor.

Ameliyat sonrasında ne gibi durumlar yaşarım?

Estetik göz kapağı ameliyatından çıkınca göz çevrenizde morluklar ve şişlikler olacak ki bu gayet normal bir durumdur. İlk hafta bulanık görme, ışıktan rahatsız olma gibi sorunlar yaşabilirsiniz. Bu sebeple ilk bir hafta evinizde dinlenmeniz iyileşme süreciniz ve estetik göz kapağı ameliyatının soncularının daha başarılı olması açısından faydalı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.