KadincaSayfa.Com

Kaş Kaldırma Estetik Ameliyatı

Kaş Kaldırma Estetik Ameliyatı

 Kaş Kaldırma Estetik Ameliyatı 

Yaşınızın ilerlemesine bağlı olarak kaşlarınızda doku gevşemesi ile birlikte aşağıya doğru sarkmalar görülmeye başlar.

Kaşlarınızın aşağıya düşmüş hali sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve daha yorgun gösterir.

Kaşlarınızdaki sarkmaların altında yatan nedenler arasında yaşlanma dışında, yer çekiminin etkisi, geçici veya kalıcı yüz felci, bazı tümörler sayılabilir.

Bazı kişilerde kaş sarkmaları hat safhaya çıkar ve göz kapakları üzerinde ağırlık yaparak kişinin gözlerini açık tutmasını zorlaştırır.
Özetlemek gerekirse: Kaş kaldırma ameliyatı yüz ifadesinin belkide en önemli yeri olan kaşların daha kalıcı olmasını sağlayan bir operasyondur. Eğer botoks ve dolgu gibi işlemler yetersiz kaldığını düşünüyorsanız kaş kaldırma operasyonu yaptırmayı düşünebilirsiniz.

kaş-kaldırma-287x300

Kaş kaldırma ameliyatı tek başına yapılan bir ameliyat mı? 

Estetik kaş kaldırma ameliyatları genelde, göz kapağı ameliyatı ile birlikte yapılır. Lakin göz kapaklarında bir sorun yoksa sadece kaşlarda aşağıya doğru sarkmalar var ise kaş kaldırma estetiği tek başına da yapılabilir.

Kaş kaldırma ameliyatında hangi tür anestezi uygulanıyor?

Eğer kaş kaldırma ameliyatını göz kapağı ameliyatı yada alın germe ameliyatı ile yaptırmayacak sadece kaş kaldırma estetiği yaptıracaksanız lokal anestezi ile yaptırabilirsiniz.

Kaş kaldırma ameliyatı nasıl yapılıyor?

Kaş kaldırma estetik ameliyatında alın bölgesinin üstündeki saçların olduğu bölgeden 1-2 cm lik bir kesi açılıyor. Bu açılan kesiden girilerek deri altından ilerleyerek, kaşların altındaki dokulara ulaşılıyor ve dokular yukarı doğru asılıyor.

Kaş kaldırma estetiği son derece basit ve kısa sürede bir ameliyat türü. Estetik sonrasında hemen normal hayatınıza dönebiliyorsunuz ve sadece 2 gün bölgeye su ile temas etmesini engelliyorsunuz. Operasyon Yöntemleri, Endoskopik kaş kaldırma ve Kaş germe yöntemi ile kaş kaldırma 2 tip cerrahi işlem vardır.

Kaş kaldırma ameliyatında iz kalıyor mu? 

Estetik kaş kaldırma ameliyatında, ameliyat kesi yeri saçlı deri bölgesinde atıldığı için ameliyat izi saçlı bölgede gizli kalıyor ve görünmüyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.