KadincaSayfa.Com

Dudak estetiği ameliyatı

Dudak estetiği ameliyatı

Dudak şekillerinizden herhangi bir sebeple memnun değilseniz, dudak estetiği bu sorununuza çözüm sağlıyor. Estetik dudak ameliyatı yaptırarak dudaklarınızdaki şekil bozluluklarını, ince dudakları dolgunlaştırmayı sağlayabilirsiniz.

Neden dudak estetiğini ihtiyaç duyulur?

Dudaklardaki orantısız görünüm yani bir dudağın diğerinden daha büyük olması, çene yapısının getirdiği problemler, dişlerin yapısından kaynaklanan dudak şekilsizliği problemleri, burun bölgesinin yerleşimi gibi birçok etken dudak yapısında estetik ameliyatlarla daha güzel bir dudak yapısına sahip olmak için ihtiyaç haline gelebilir.
Bunun yanında özellikle kadınlarda dudak, kadınlığı, çekiciliği simgeleyen en önemli öğelerden biri. Makyaj yaparken de en çok özen gösterilen öğelerden biri dudaklar, kadının daha seksi, daha güzel, daha çekici olmasını sağlayan, yüz bölgesinde ilk göze çarpan öğelerden biri. Bu sebeple biçimli, bakımlı dudaklara sahip olmak her kadının istediği bir olgudur.

estetik_dudak

 

Dudak estetiği ile hangi uygulamalar yapılmaktadır?

Dudak estetiği operasyonu ile dudaklar üzerinde birçok işlem yapılabilmektedir. Ancak en çok tercih edilen dudak estetiği operasyonu dudak büyütme, dudak kalınlaştırma, dudak dolgunlaştırma diye tabir edilen estetik dudak operasyonlarıdır.
Dudak estetiği ile dudaklarınızı daha dolgun daha kalın bir görünüme kavuştururken, aynı zamanda dudak kenarlarınızdaki yaşlılık belirtisi olan çizgileri de destekleyerek kamufle ettirebilirsiniz.
Bunun yanında herhangi bir darbe ya da herhangi bir kaza sonucu dudaklarınızda hasar oluşmuş ise, estetik dudak ameliyatı ile bu dudak kusurlarını tamamen ortadan kaldırtabilir ve son derece çekici dudaklara sahip olabilirsiniz.
Bunun yanında yaşınız ilerledikçe dudaklarınızda incelme ve dikine giden derin çizgiler oluşmaktadır. Dudak estetiği ile bu kusurları da yok ederek dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

estetik-dudak-ameliyatı

Dudak estetiğinde dudak şekline nasıl karar verilir?

Dudak estetiği yaptıracağınız zaman sizin yüzünüze gidebilecek en güzel dudak şekli belirlenir. Dudağın şekli belirlenirken dudak kalınlığınız, dudağınızı çene ve burun ile olan orantısı göz önüne alınır. Bazen dudak dolgunlaştırıcı operasyonlar size sadece yüzünüzde 4 noktaya anestezi uygulanarak, sizinde yapılan işlemleri görerek ve sizinde telkinlerinize dudak dolgunlaştırma işlemleri karşılıklı diyalog aracılığı ile de yapılmaktadır. Bunun en büyük faydası siz dudak estetiği sonucunda herhangi bir sürprizle karşılaşmazsınız çünkü operasyonu birebir takip edebilme ve müdahale edebilme şansına sahipsinizdir.

Dudak estetiğinde hangi yöntemler kullanılır?

Estetik dudak operasyonlarında en çok tercih edilen yöntem dudak dolgunlaştırma yöntemidir. Cerrahi müdahale ile dudak estetiği yapılabilmektedir ancak kişiler ilk tercihini dudak dolgunlaştırma operasyonundan yana kullanılır.

Dudak dolgunlaştırma nasıl yapılır?

Dudak dolgunlaştırma işlemine başlamadan önce dudaklarınız doktorunuz tarafından dezenfekte edilir. Dudak dolgunlaştırma operasyonu yapmanda önce dudaklarınızda veya dudak çevrenizde herhangi bir ya da veya uçuk olmaması gerekir. Dudağın ihtiyacı olan kalınlık hangi bölgede ise, o bölgeye küçük iğneler aracılığıyla dolgu maddesi enjekte edilir. Yani dudak çizgilerinizin olduğu dudak çevrenize dolgunluk istiyorsanız bu bölgeye dudak dolgunlaştırıcı enjekte edilir. Dudaklarınızın orta bölümünde etli bölgenin kalınlaşmasını istiyorsanız dudak dolgunlaştırıcı madde bu bölgeye enjekte edilir. Dolgu maddesini dudağa enjekte edildikten sonra iğne çekilir çekilmez, kanama olmaması için minik bir pamuk yardımıyla birkaç saniye bastırılır. Dudak dolgunlaştırma operasyonu ardından, kısa bir süre dudaklarınızda kızarıklık, karıncalanma, çok hafif de olsa ağrı hissi duyulabilir. Ancak bu normal bir süreçtir. İstenilen dudak dolgunluğu ortalama 1 hafta içersinde tam şeklini alır.

Estetik dudak operasyonu yaptırmadan dudakları kalınlaştırmak mümkün müdür?

Dudakları kalınlaştırmak için, estetik dudak operasyonları dışında kişiler bazen kozmetik sanayinin ürettiği bir takım dudak kalınlaştırıcı kremleri tercih edebilmektedir. Dudak kalınlaştırıcı krem, dudak dolgunlaştırıcı krem adı altında satılan bu ürünleri, dudağınızı sürdüğünüz andan ortalama 5 dakika sonra yüzde 10 oranlarında bir dudak dolgunluğu, dudak kalınlığı gözlemlenebiliyor. Ancak bir süre sonra etkisini yitirerek, dudaklarınız tekrar eski haline dönüyor. Böylelikle gün içinde sürekli o dudak dolgunluğunu sabitlemek için, sürekli o dudak dolgunlaştırıcı kremleri sürmek durumunda kalıyorsunuz. Doğal olarak gün içinde sürekli tekrarlamanız gereken dudak dolgunlaştırıcı kremin tıbbi açıdan sakıncası olup olmadığı tartışılır bir hal alıyor.

Dudak estetiği yapıldığı anlaşılır mı?

Dudaklarınıza yaptırdığınız dudak estetiği, dudak dolgunlaştırma uygulamalarının anlaşılması, tamamen yaptırdığınız uygulamanın ne kadar doğal yapıldığı ne kadar abartıldığı ile alakalıdır. Dudaklara uygulanan hazır dolgu maddeleri veya vücudunuzun başka bölgesinden alınan yağ hücrelerinin dudaklara transfer edilmesinde oranın, miktarın abartılması ve dudaklarınızın burnunuzla, elmacık kemiklerinizle, çenenizle uyumsuz bir görünüme kavuşması halinde tabii ki dudak estetiği yaptırdığınız belli olacaktır. Burada hem güzel, hem dolgun, hamda doğal görünen bir dudak estetiği kesinlikle işinde tecrübeli uzman bir doktor tarafından yapılmasına bağlıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.