KadincaSayfa.Com

Çil tedavisi

Çil tedavisi

Çiller özelikle yaz mevsiminde güneşin ışınlarına maruz kalındığında renkleri koyulaşan, sayısı çoğalan bir tür cilt lekesi görüntüsündedir. Diğer cilt lekelerine nazaran çiller kış mevsimini girildiğinde gözle görülmeyecek kadar azalabilmektedir.

Çillerin tedavisi, diğer cilt lekeleri gibi derinin altında oluşmadığı için tedavisi daha kolaydır. Çiller tedaviye yanıt verir çünkü derimiz tabakasının üst tabakasında yer alır. Diğer hormonal lekeler gibi derinin derin tabakasında yerleşmedikleri için tedavilere daha çabuk cevap verirler. Güneşten korunmak çillerin tedavisinde birinci faktördür. Temel olarak güneşten korunmak çok önemlidir, güneş koruyucuların kullanılması düzenli olmalıdır. Leke tedavisinin temelini oluşturduğunu unutulmamalıdır,

cilt sorunları-çiller
Çil tedavisinde renk açıcı kremleri en az 3 ay düzenli olarak kullanmaları gerekir. Bunun yanında özellikle yaz mevsiminde en az 3 saatte bir güneş koruyucu kremlerini tekrar sürerek yenilemelidirler. Güneş koruyucu kremlerinizi en az 30 faktör seçmeniz çillerden kurtulmanız için son derece faydalıdır. Ayrıca gece kremleri de çil tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar verebilmektedir. Ancak gece kremlerini de 6 aydan fazla kullanmamak gerekir. Bunun yanında deriyi soyucu kremler, derinin üst kısmını soyarak çilleri yok edebilme imkânına sahiptir. Ancak burada çillerden kurtulmak için sabırlı olmak gerektiğini unutmamak gerekir. Çünkü bütün çil kremleri, bütün çil yok edici gece kremleri, bütün güneş koruyucu faktörlü kremler 3 ay düzenli kullanım olmadan tam başarılı sonucu göstermez.

Çil lekesi için peeling nasıl uygulanır?

Çil tedavisinde peeling yaptırarak son derece başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Çiller yüzeysel lekeler oldukları için peeling uygulamasına iyi yanıt verir. Peeling ile çillerinizden kurtulmak için iki haftada bir seans yaptırarak ortalama 3 ayda çil tedaviniz peeling yöntemi ile sonuca ulaşmış olur.

Çil tedavisinde lazer nasıl kullanılır?

Çil tedavisinde lazer tedavisi de uygulanmaktadır. Lakin lazer tedavisi ile çilleri yok edebilmek mümkün iken ileriki yıllarda cildi yine güneşin zararlı ışınlarına maruz bırakırsanız tekrar çiller ortaya çıkabilir. Ayda bir defa lazer yaptırarak çil tedavisini toplamda 4 ayda tamamlayarak çillerden kurtulabilirsiniz. Ancak kesin bir çözüm beklenmemelidir, evet lekeler geçer ama 2 sene sonra, yoğun güneş görmesi sonucu çiller tekrar ortaya çıkabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.