KadincaSayfa.Com

Karın çatlaklarından kurtulmak için çok etkili yöntem

Karın çatlaklarından kurtulmak için çok etkili yöntem

Karın bölgenizde aşırı şişmanlamaktan veya doğum yapmaktan kaynaklanan karın çatlakları varsa ve siz karın germe ameliyatı olamıyorsanız, size kesinlikle işe yaracak 3 kremden bahsedeceğim. Sakın aklınıza piyasada satılan, üstelik de çok pahalıya satılan çatlak kremlerinin reklamını yapacağım gibi bi fikir gelmesin. Bizzat eczanelerden alabileceğiniz ve çok ucuza alabileceğiniz 3 kremin karın çatlaklarını nasıl geçirdiğini anlatmak istiyorum.

Öncelikle bu üç kremi doğum yapmış ve doğumdan kalan nerdeyse 10 yıllık karın çatlaklarını geçirmiş bir arkadaşımın tavsiyesi ile gidip eczaneden satın aldım. Yani gebelik sonrası oluşan karın çatlaklarınız veya vücudunuzun herhangi bir bölgesinde oluşan gebelik, hamilelik çatlakları varsa şiddetle öneririm. Çünkü nerdeyse 10 yıllık yerleşmiş gebelik çatlaklarını bile yok olmasına fayda sağlayan bu üç kremin, kilo alıp vermekten kaynaklanan karın çatlaklarını geçirmemesi imkânsız gibi geliyor bana. Yalnız şunu belirteyim, gebelik, hamilelik sonrası karın çatlakları veya diğer bölgelerdeki çatlaklar için düzenli olarak her gün 1 yıl kadar bu kremleri kullanmanız gerekiyor. Zira gebelik sonrası karın çatlarını yok eden arkadaşım her gün sürmek üzere nerdeyse 1 yıl kullanmıştı. Ama sonuçta 10 yıldır duran karın çatlakları 1 yılda yok olması mucize gibi bir şeydir.

catlak

Gelelim bu üç kremi nasıl kullanmanız gerektiğine. Eczaneye gidiyorsunuz ve
Madecassol
• Hametan
• Acnelyse
İsimli 3 kremi çok ucuza satın alıyorsunuz. Verdiği etkiye bakarak üçünün toplam fiyatını duyunca çok şaşıracaksınız. Ortalama dolar bazında düşünürsek 15-20 dolar arası. Ama tabi öderken bunun TL karşılığını ödüyorsunuz. Sonuç itibariyle bir tek çatlak kreminin 50-60 dolardan aşağı olmadığını düşünürsek bu kremler çok ucuza geliyor.
Bu üç kremi aldıktan sonra her gün 1 ya da 2 defa üçünden de nohut tanesinden daha az miktarda karın çatlaklarınızın olduğu bölgelere sıkıyorsunuz ve masaj yapıyorsunuz. İşte bu kadar günde sadece sabah-öğlen veya sabah-akşam ya da sadece sabah bu üç kremden azar azar, çok az miktarlarda karın çatlaklarınızın olduğu yerlere ya da cilt çatlaklarınızın olduğu bütün bölgelere sürüyorsunuz ve ovarak kremleri yediriyorsunuz.

Kilo alıp vermekten kaynaklanan karın çatlaklarınız veya diğer bölgelerinizde çatlaklarınız varsa ortalama 5-6 ayda tamamen ucup gidiyor. En azından benim öyle oldu. Ama hamilelik, gebelik sonrası oluşan karın çatlaklarının yok olması, arkadaşımda olduğu gibi 1 yılı buluyor. Biraz sabırlı olmanız gerekiyor. Ama inanın sabrettiğinize değiyor.

karin-catlagi

Bunun yanında uyarmadan edemeyeceğim, sakın benim gibi karın çatlaklarından daha hızlı kurtulmaya kalkıp günde 4-5 defa sürmeye kalkmayın. Zira özellikle ACNELYSE isimli kremin müthiş derecede bir deri soyucu özelliği var ve günde belirttiğim 2 defadan fazla sürerseniz deriniz kıpkırmızı soyuluyor ve müthiş acıyor. O yüzden sabırsızlık etmeyin. Günde sadece 1 veya 2 defa üç kremden de eşit oranda çok az miktarda sıkın ve masaj yaparak çatlakların olduğu bölgeye yedirin. Zaten üç kremde çok az sıksanız bile çok yoğun dağıldığı için, hem fazla fazla sıkmanıza gerek kalmıyor hem de çabuk bitmiyor.

Benim tecrübelerime göre acnelyse kremi ölü deriyi soyuyor, hametan zaten üzerinde de yazdığı gibi cilt yanıkları ve cilt tahrişlerinde kullanılan bir krem doğal olarak oda ölü deri hücresini atıp cildi onarıyor, madecassol ise müthiş güzel kokan ve bence nemlendirici etki yapan harika bir krem. Bu üçü birleşince çatlakların olduğu bölgede sanırım çatlağın olduğu deriyi soyup atıyor ve nemlendirerek alttan taze, yeni çatlaksız bir deri çıkarıyor ortaya sanırım. Zira kendim zamanında 57 kilodan bir anda 84 kiloya fırlayınca doğal olarak vücudumda çatlaklar meydana gelmişti. Ardından spor, sağlıklı beslenme düzeni, sağlıklı diyet listeleri takip ederek 62 kiloya dönünce zayıf ama çatlakları olan bir bedene kavuşmuştum. Bu üç krem sayesinde 6 ayda bütün çatlaklarım yok oldu ve yine eskisi gibi lekesiz, çatlak olmayan bir bedene sahibim.
Bu üç kremde doktorlar tarafından yazılabilen kremler. Yani dilerseniz hastaneden yazdırabiliyorsunuz. Ancak ben uğraşmak istemedim gidip eczaneden gayet ucuz bir fiyata üçünü birden aldım. Zaten aylarca yetiyor.
Son olarak uyarımı tekrarlamak istiyorum acnelyse kremini asla tek basına kullanmayın ve miktarını sakın artırmayın hatta mümkünse diğer iki kremden biraz daha az miktarda sıkın. Zira müthiş bir deri soyucu. Haddinden fazla kullanırsanız, ölü deriyle birlikte canlı deriyi de soymaya başlıyor ve doğal olarak canınız acıyor.
Günde 1, en fazla 2 defa bir sabahları bir aksamlar üç kremden çok miktarda cilt çatlaklarının olduğu bölgeye sıkıyorsunuz ve masaj yaparak yediriyorsunuz. Ortalama 6 ay ile 1 yıl içinde karın çatlaklarınıza, gebelik sonrası, hamilelik sonrası karın çatlaklarına, kilo alıp vermekten kaynaklanan karın ve vücut çatlaklarına elveda diyorsunuz.

Yorumlar
 1. blank melek dedi ki:

  Bende alıp deneyeceğim insallah işe yarar.Eğer beklediğim gibi bir sonuç elde edersem tüm arkadaşlarıma tavsiye edeceğim…şimdiden teşekkürler.

 2. blank burcu dedi ki:

  ben bugün okudum hemen eşime aldırdım çünkü operasyon yaptıramam beni çok rahatsız ediyordu birçok krem denedim ama işe yaramadı inşallah faydasını görürüm herhangi bir yan etkisi varmı acaba?ve bunu kaç kişi denedi öğrenmek istiyorum bakalım iyi gelicekmi…

  1. blank admin dedi ki:

   Merhaba Burcu Hanım, kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Burada yazılanlar yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve doktor tavsiyesi yerine geçemez.

 3. blank selin dedi ki:

  bir de bu soyulma kendiliğinden mi oluyo yoksA KESE yapmalımıyız

 4. blank ece dedi ki:

  merhaba ben kullanıyorum henüz eni başladım fakat şimdiden gözle farkedilir derecede azalma oldu umarım tamamen geçer herkese geçmiş olsun

 5. blank anadolu kartlı dedi ki:

  ii günler ben 15 yaşında bir oğlan çocuğuyum.karnımda ve omuzlarımda çıkan çatlaklar beni çok rahatsız ediyor ama bu kremleri ben şu an alamam çatlaklarım biraz düzenli yiyince tabi 1-2 hafta boyunca kırmızı rengini alıyor abur cuburu çok yiyincede mor renk alıyor çok rahatsız oluyorum bana yardım edermisiniz bir de bu çatlaklarımın sebebi küçükken kemiklerim sayılıyorken şu an baya bi şişmanladım bi ilaç yüznden o yüzden çatlaklarım son 2-3 senedir var.yardımcı olursanız sevinirim.

 6. blank merve dedi ki:

  bu kremleri bi kaba boşaltıp karıştırarak mı sürmeliyim?
  tek tek tüpten süreceksem ne kadar zaman aralıklarla sürmeliyim?
  tamamen mi geçicek görünümleri mi azalacak?
  teşekkürler.

 7. blank Fira dedi ki:

  Salam ! menim de karnimdan hamilelik zamani catlaklar kaldi . men bu kremleri Azerbaycandan bula bilirmiyim acaba ? (((( inshallah bulurum ve se catlaklardan canim kurtulur.

 8. blank berivan dedi ki:

  bende okudum yeni dogum yaptım karnımda çok çatlak var umarım etkisini görürüm şimdiden teşekürler.

 9. blank Kikva dedi ki:

  Merhaba bir sorum olacak ben şuan yedi aylık hamileyim doğumdan hemen sonra kullanmaya başlasam emzirme döneminde bir sıkıntı olur mu

 10. blank canan dedi ki:

  Benim bacaklarda var ama çoktan var ve beyazladi kizarik değil doktora gittim eğer beyazladiysa geçmez dedi. Kızarıklık geçmeden gelmeliydin dedi ben de kullansam olur mu