KadincaSayfa.Com

Siyah Saçlı Bayanlar İçin, Makyaj Önerileri

Siyah Saçlı Bayanlar İçin, Makyaj Önerileri

Siyah Saçlı Bayanlar İçin, Fondöten Uygulamasını Nasıl Yapmalı?

Fondöten uygulamasını, yüzümümüzün göz altları hatiç her yere uygulamalıyız. Eğer boyun bölgemiz acıkta kalacak durumda ise boyun bölgemizede çok ince şekilde fondöten sürmeliyiz. Fondöten uygulaması yaptıktan sonra ufak tefek gölgeleme uygulaması yapmalıyız, bu uygulama ile kusur kapatacağız mesela geniş yüzlü bir bayansanız küçültme daraltma uygulamaları yapacağız. Yanaklarımıza daha önce sürdüğümüz föndetin bir ton koyu rengi ile yanak kısımlarına biraz daraltma işlemi yapabilirsiniz. Daha sonra içinde sarı tonların hakim olduğu pudramızı yumuşak bir şekilde bütün yüze sürülmelidir. Pudra sürmek allığımızın daha kolay yayılmasını yardımcı olur ve aynı zamanda fönderenin patlak olan ışığını biraz tutarak daha mat bir ten elde etmemizi sağlar.

Siyah Saçlı Bayanlar İçin, Göz Kalemi Önerileri

Örneğin saçlarınız siyah, gözleriniz ela rengi ve ten rengi buğday ise biraz daha cesur ve biraz daha koyu göz kalemini rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Göz kalemi tercihi göz rengimizin rengi ile çok bağlantılıdır. Göz rengimizi ortaya çıkaracak kalemler tercih etmeliyiz. Bir kadın kahverengi gözlü ise, çok rahatlıkla siya, lacivert, koyu kahve, yeşil renkli kalemi rahatlıkla kullanabilirler. Mavi gözlü kadınlar eğer siyah saçlı beyaz tenli ise kesinlikle yumuşak kahve tonu ve pastel kalemler kullanmalıdırlar. Gözümüze sürdüğümüz kalemin etkisini arttırmak için çok hafif sürdüğümüz kalem renginin tonunda çok hafif göz farı sürmeliyiz.

Siyah Saçlı Bayanlar İçin, Far Önerileri

Siyah saçlı, esmer tenli hanımlar farlarını seçerlerken biraz daha koyu renkleri tercih edebilirler. Çünkü tenlerinde koyular çok daha iyi duruyor. Özellikle kahverengi gözlü ise ve esmer bir bayansa biraz daha çıkarmaları gerekiyor gözlerini. O yüzden koyu lacivert koyu yeşilin koyusu hemen hemen pek çok rengin koyusunu tercih edilebilirler. Mesela lacivert bie kalemin üzerine kahverengi far uygulaması yapabiliriz. Kahve rengi farı alıp göz kapağının üzerine uygulayın, sürdüğünüz farı yumuşak bir şekilde dağıtalım. Bu farın üzerine de çok tatlı bir pembe gecelim böylece gözlerimizi biraz daha ön plana çıkaralım.

Siyah Saçlı Bayanlar İçin, Ruj Rengi Ne Olmalıdır?

Hanımlar çok esmer tenleri gerçekten koyu tenli ise daha canlandırıcı daha ortaya çıkarıcı olan renkleri tercih etmelisiniz, örneğin içinde kırmızılıkların da ter aldığı ama biraz daha gösterişili renklerin olması gerekir. Çünkü mat tenleri daha da aydınlansın. Eğer çok beyaz tenlilik varsa tenlerinde ve simsiyah ta saçları varsa göz makyajı ile orantılı koyu renk ruj sürebilirler ama hem göz hem dudak çok koyu olduğu zaman beyaz tenli hanımlarda biraz itici sert bir olur.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.