KadincaSayfa.Com

Saç Örgü Modelleri

Saç Örgü Modelleri

Saçlarınızı hep derli toplu, hamda çok şık bir görüntüye kavuşturmak istiyorsanız mutlaka saç örgü modellerini denemelisiniz. Örneğin benim gibi çok ince telli saçlara sahipseniz eminim gün içinde çektirdiğiniz düz fön formunu çok çabuk kaybedebiliyordur veya dalgalı saç modeli tercih etmiş iseniz yine gün içinde çok çabuk saçlarınızdaki dalgalara akabiliyordur. Ama saç örgü modellerini tercih ettiğinizde gün boyu hem hiç bozulmayan, hem de çok şık bir saç modeli ile gününüzü tamamlayabilirsiniz. Zira benim öyle oluyor.
Gün içinde uygulayabileceğiniz veya kuaföre giderek uygulatabileceğiniz birkaç saç örgüsü modelinden bahsetmek istiyorum.
Örneğin mısır saç örgüsü modeli, eğer iş kadını iseniz hem daha ciddi bir görünüşe hem de çok şık bir görüntüye kavuşmanızı sağlıyor. Gün boyu hiç bozulmayan saç modeliniz, ilk yapıldığı andaki gibi, formunu koruyor. Mısır örgüsü saç modeli için saçınızı önce ister tepeden, ister enseden atkuyruğu yaparak toplayın ve saçınızı ikiye ayırın. Her bir parçanın eşit kalınlıkta olmasına özen gösterin. Ardından briyantin ile saçlarınızı hafifçe yağlayın. İkiye ayırdığınız saç tutamlarının altından çok ince tutam alın ve karşı tarafa koyarak örmeye balayın. Burada dikkat edeceğiniz en önemli şey örmek için aldığınız ince saç tutamlarınız çok sıkıştırarak birbirine geçirmeniz. Aksi halde mısır örgüsü saç modelini tamamlasanız bile saçların örgüleri içten gevşemeye başlıyor. Bütün saç boyunu sağdan aldığınız ince tutamı sola, soldan aldığınız ince tutamı sağ koyarak sıkı sıkı ördüğünüz mısır saç örgüsü modelini bitirirken ucuna ince bir lastik bağlamak suretiyle bitirin. Dilerseniz bu mısır örgüsü atkuyruğu saç modelini dolayarak örgü topuz haline de getirebilirisiniz.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Benim en sık kullandığım ve bence en şık en moderne saç örgü modeli olan kafes örgü modelini mutlaka denemelisiniz. İster iş kadını olun, ister öğrenci olun, ister özel bir davete gidecek olun kafes saç örgü modeli her tür kıyafete, her tür topluma uyum sağlayan hem çok kolay hem de çok ama çok şık bir örgü saç modeli. Kafes saç örgüsü için saçlarınızı tepeden at kuyrğu yaparak toplayın ve kafes örgü modeli için klasik saç örgüsüne başlayın. Aldığınız saç tutamlarının aynı olmasına özen gösterin. Saçlarınızı örmeye üstten başlayıp, sağdan soldan ince parçalar alarak örgüye devam ederek saç ucuna kadar gelip, saç ucunu lastikle bağlıyorsunuz. Son olarak kafes örgünün en tepe noktasından bir elinizle tutuyorsunuz diğer elinizle saçın uzundan tutup yukarı çekerek, saçı topladığınız yere ince toka yardımıyla çekerek tutturuyorsunuz ve kafes örgü saç modeliniz hazır. Hiç değiştirmeden işe giderken her gün kısa sürede yapıp ya da kuaförünüze 5 dakikada yaptırıp gün boyu oldukça şık bir saç modeli ile dolaşmak istiyorsanız kesinlikle kafes örgü saç modelini tavsiye ederim.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.