KadincaSayfa.Com

Rus kadınlarının güzellik ve gençlik sırları

Rus kadınlarının güzellik ve gençlik sırları

Rus kadınlarının güzelliğine diyecek bir söz yoktur doğrusu. Vede yaşalrı kaç olursa olsun, Rus kadınları yaşlarından oldukça genç görünüyorlar. Peki bunun sırrı nedir, diye merak ediyorsanız, buyrun haberimize :)

 

Güzelliğin sırrı denizin diplerinde. Deniz otları, doğal yosun özleri ve balık yumurtası cilde çok etkili kremlere malzeme oldu. Havyar yani “balık yumurtası”, eski çağlardan bu yana biliniyor.
Cildi yenileyerek tamir edebilme özelliği olan havyar, gençlik ifadesini  geri kazandırıyor. Onu keşfeden kadınlara göre “denizin mücevheri”. Çünkü içeriğindeki gizli vitamin ve mineraller yüksek etkili. Dr. Beyhan Arıkan, havyardaki gençlik gücünü anlatıyor.

Deniz otları, deniz sazı proteini, doğal yosun özleri ve balık yumurtası…. Derin sularda gençliği geri getirme formülleri bulunuyor. Siz yeter ki kendinizi enerjik hissedin ve bu konularla ilgili olun. Gayet pırıltılı bir görüntü veren ve sizi diri gösteren bir ten için, size denizden elde edilen bazı ürünlerin ektreleriyle yapılan uygulamalardan söz edeceğim.

Deniz otları, doğal yosun özleri ve balık yumurtası.. Daha onlarcasını sayabilirim. Kozmetikte uzun zamandır doğanın deniz elementleri devrede…. Derin sulardaki bu elementlerden  elde edilen bir çok ürün,  hasar gören cildin iyileşmesi ve arındırılması  için çok önemli. Deniz ürünlerinde  bulunan  özel  minerallerde yaşlanmamanın sırrı yatıyor.

Rusların gençlik sırrı
Dikkat çeken deniz ürünlerinden biri havyar.  Denizin diplerinden elde edilen pek çok  ürün cilde etkili kremlere malzeme oldu. Havyar  eski çağlardan bu yana biliniyor. Cildi yenileyerek tamir edebilme özelliği olan bu küçük tanecikli siyah gıda, gençlik ifadesini  geri kazandırıyor. Gece kullanmak için üretilen havyar özlü kremler uykuda cildi doldurarak, tamir edebilme etkisi taşıyor.  Onu keşfeden kadınlara göre “denizin mücevheri”. Çünkü içeriğindeki gizli vitamin ve mineraller, yüksek etkili. Kürlerinin uzun süren bir etkisi var. Havyar ektresi cilde maske olarak sürülüyor.   Belli aralıklarla yapılan  bu  havyarlı özel maske kullanıldığında hücreleri onarıyor, cildi yeniden yapılandırıyor. Tende yenileme ve onarım için bir çok etken madde barındıran havyar, cilt hücrelerini harekete geçiriyor. Hücre yenilenmesini destekleyerek yüz dokusunun elastikiyetini artırıyor ve deriye hayat veriyor. Bir çok etkisi var: Cilt lekelerinin görünümünü azaltıyor ve  tazelik, güzellik kazandırıyor.  Sarkmış doku gözle görülür biçimde gerginleşiyor. Kuru bölgeler ipeksi, nemlenmiş  ve yenilenmiş yapısına kavuşuyor.

Havyarı sık tüketen Rusların gençliklerini  uzun zaman sürdürdükleri  yapılan araştırmalarla ortaya çıktı.  Güzelliğini  hiç kaybetmeyen ve genç kalmayı  başaran Angelina Jolie’nin sırrı da havyarda… Sanatçının,  havyarlı kremleri kullandığı biliniyor.

 

Rus kadınlarının güzellik ve gençlik sırları

Havyar ektresi maskesi

Havyar ektresi ile yapılan maskenin getirdiği değişimi 5 veya 6 haftadan sonra pratikte gözleyebilirsiniz. Bu maske yüz, boyun ve dekolte bölgesine ince tabaka halinde sürülüyor.

“Saf hayvar” içeren havyar   kapsülleri iyice parçalanıp, masajla tatbikatı yapılıyor. Yeteri kadar betletildikten sonra  temizleniyor. 10 gün aralıklarla 5 kez bu  madde uygulanıyor. Hassas ciltler de dahil her cilt tipine, kırışıklıklardan kurtulmak isteyen ve erken yaşlanan ciltlerde kullanılıyor. Yorgun, gevşek, zayıflama ve stres gibi iç ve dış etkenlere  maruz kalan ciltlerde iyi sonuç veriyor. Tenin tonunu, elastikiyetini ve bütünlüğünü iyileştiriyor.

Havyarın bir çok farklı ürünleri var. Maske olarak  uygulanan türü esneklik ve gerginlik kazandırarak gençleştiriyor. Dokuyu sıkılaştıran, mükemmel bir yapı kazandıran taneciklerinin etki sağlaması için 5 aşamalı uygulama gerekli. Bunuh dışında havyar özü içeren onlarca krem ve ürün var. Ancak  hem ürün seçerken hem de kür yaptırırken  yalnızca cilt bakım uzmanlarının önerisi ve tatbiki ile  kullanılmalı. (Bizler de Natura Lazer olarak merkezimizde bu uygulamayı  gerçekleştiriyoruz. )

Somon ve güzellik
Denizin mükemmel güzelliğe etkisi bunlarla sınırlı değil. Balıkların hepsi bünye için çok faydalı.  Ama  Somon aynı zamanda güzellik kaynağı. Somon balığı sütünden elde edilen  somon DNA’sı ile cilt yenileniyor. Yıpranan ve kuruyan ciltleri tedavi eden bu yöntem,  göz çevresinde kırışıklıkların meydana gelmesini engelliyor.  Bu arada beslenmede  de denizin sırlarını bilmek ve sofralardan da eksik etmemek lazım.

Genç kalma yöntemlerinden söz edince hemen kadınlara vurgu yapıyoruz. Fakat bu yöntemleri beyler de uygulayabilir.
Hep mutlu ve güzel kalın,
Dr.Beyhan Arıkan
beyhan.arikan@mynet.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.