KadincaSayfa.Com

Yüz Germe

Yüz Germe

Yüz Germe
Geçen yıllarla beraber, güneşin zararlı etkisi, yer çekimin etkisi, stres ve kalıtımsal etkenler zaman içinde yaşlı bir görüntüyü sebep olur. Ve bu etkileşimlere kilo da ekleniyorsa, boyunda yağlanma da eklenir. Derinin tekrar şekillenmesi gerekmektedir, özellikle son yıllarda rağbetin arttığı yüz germe ameliyatı diğer adıyla yüz germe estetiği, kişinin yüzündeki sarkmış olan derinin alınıp, kalan derinin gerginleştirilerek dikilmesi ile sağlanan, daha genç bir yüz görünüme kavuşturulmasıdır.

Yapılan yüz gerdirme estetiği, yaşlanmayı durdurmaz ya da yaşlanmayı yavaşlatmaz. Sadece mevcut görünümünüzden ortalama 10 yıl geriye taşınan bir yüze sahip olmanızı sağlar. Yani sadece 10 yaş daha genç olmanızı sağlamış olur.

Estetik yüz gerdirme ameliyatı olduktan sonra, aradan geçen 7 ila 10 yıl sonrasında bir yüz gerdirme ameliyatına ihtiyaç duyabilirsiniz.

Derinizin yaşlanması ile derinizin içeriğinde bulunan elastik lifler de zamanla azalır. Buda her geçen yıl yüzünüzde derin çizgilere ve deri sarkmalarına neden olur. Bu duruma genel olarak yüzün yaşlanması denir.

yuz-germe estetiği resmi

Yüz germe ameliyatında yüzdeki sarkan ve genleşen derinin yüzün yan taraflarından gerilerek arkaya doğru çekilip dikilmesi ve artan kısmında kesilmesi ile gerçekleşmiş olur.

Yüz gerdirme ameliyatında en önemli nokta, yüz mimiklerini yapmamızı sağlayan sinirlere zarar vermeden yüz gerdirme estetiğini tamamlamaktır.

Yüz germe ameliyatı olmaya kadar verdiğiniz andan itibaren sigara içiyorsanız artık sigarayı bırakmalısınız. Zira yüz germe estetiğinden beklenen verimi alabilmek için sigarayı bırakmanız şarttır.

Estetik yüz gerdirme ameliyatından önce ilaç kullanacak olursanız mutlak bu ilaçların isimlerini ve ne kadarlık dozajlarda kullandığınızı doktorunuza bildirin ve asla kanı sulandıran aspirin ve türevi olan ilaçlar almayın.

Yüz germe estetiğinde atılacak olan dikişler saçlarınızın altına saklanacağı için kısa saçlı iseniz ve dikiş izinin görülmesini istemiyorsanız saçlarınızın dikiş izlerini örtecek kadar uzamasını bekleyebilirsiniz.

Kilo sorununuz var ise doktorunuz size ne kadar kilo vermeniz gerektiğini bildirecektir.

Yüz germe ameliyatı 1 ila 3 saat arasında sürer. Kesi yerleri saçlı derinin olduğu alandan yapılır ki dikiş izi, kesi izi görülmesin. Ameliyatın son aşamasında kulağınızın arka kısmındaki deriye tip drenler yerleştirilir ve ameliyat sonrasında bir iki günde çıkartılır.

Ameliyat sonrası dönemde hafif ağrılar dışında fazla bir şikâyetiniz olmaz. Ancak ağrı şiddetli ve sürekli bir ağrıya dönüşmüş ise üstelik aniden yüzünüzde şişmeler olmuş ise vakit kaybetmeden doktorunuza durumu bildirmelisiniz.

Yatarken otururken başınızı dik tutacak şekilde yastıklarla duruşunuzu sabitlerseniz yüzünüzdeki ameliyat sonrası şişliklerden daha çabuk kurutulabilirsiniz.

Ameliyat sonrası birkaç ay ağır sporlar, sauna, solaryum gibi yüz estetiğinize zarar verecek hiçbir aktivitede bulunmamanız gerekir.

Yüz gerdirme ameliyatından sonra en geç 3 hafta sonra işinize ve sosyal hayatınıza dönebilirsiniz. Zira ameliyat sonrası oluşacak olan morluklar, şişlikler ve hafif de olsa ağrılar 3 hafta içinde tamamen geçmiş olacaktır.
Zaten belli belirsiz olan ameliyat izleri en fazla bir yıl sonra ten rengine dönerek tamamen görünmez olur. Sonuçları ise uzun ve kalıcı olacaktır. Yapılan bu işlem ile, kişi ileri yaşlarda bile genç, sıkı doğal görünümlü, memnun edici yüz şekline sahip olaunacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.