KadincaSayfa.Com

Yirmi Yaş İçin Cilt Güzelliği Cilt Bakımı

Yirmi Yaş İçin Cilt Güzelliği Cilt Bakımı

Cilt bakımı

 

Genç kızların ve annelerin en büyük sorunudur ergenlik, peki ergenlik sonrası bitmek bilemeyen sivilceler kötü görünümlü bir cilt gençlerin psikolojisini nasıl etkiler? Bu tür bir cilt sorunu çoğu zaman evlatlarımızın öz güvenlerini zedelemektedir. Kötü bir yüz görünümü özellikle genç kızların korkulu rüyasıdır. Yüklü miktarda bütçe ayrılıp yıllarca yüzdeki leke ve sivilcelerden kurtulamayan yüzlerce takipçimiz olduğuna eminim. Zaman zaman artan yüz sorunları zaman zaman kendini gizler.Peki genç kızlarımız ve gençlik dönemine merhaba diyen çocuklarımızın neler yapması gerektiğini biliyor muyuz? Bugün sizlerle yirmili yaşlara gelen evlatlarımız için ne tür bir bakım yapmamız gerektiği konusuna bir açıklık getireceğiz.Öncelikle yirmi yaş öncesi ve sonrası makyaj ürünleri kullanımına dikkat etmelisiniz. Bu yaş guruplarında olan kişilerin fazla fondöten ve pudra kullanımı sivilceye yatkın olmalarından dolayı sorun yaratabiliyor.

Geç kızlara özel çilt bakımıZaten cildini yeterince taze fondayken ve pudra yerine şık bir göz makyajı tercihiniz olmalı ve mümkün olduğu kadar fondöten ve pudradan kaçınmanız özellikle uzmanlar tarafından önerilir. Özellikle yağlı ciltler de çok büyük sorunlara neden olabilir. Özellikle de krem allık yerine toz allık tercih etmeniz önerilir. Göz makyajı da bu yaş gurubunda fazla abartılı değil yaşına ve yaz yapısına uygun ürünler tercih edilmelidir. Ayrıca çevre faktörleri de çitle sorun yaratabilir bayanlar.
Gençler makyaj malzemesi seçiminden alerjik reaksiyon etkisi olmayan ürünler tercih etmelidir. Ayrıca çok yoğun kapatma ürünlerinden kaçınarak zararı minimuma indirmelidir. Makyaj yapmanın yanında makyaj yapma sıklığı da önelidir. Hem çok sık yapılan makyaj hem alerjiye hem de sivilce oluşuma neden olur. Bu sebepten dolayı hafifi makyaj tercihiniz olmalıdır.
Bu yaş gurubumuzda sivilce sorununu yaşamaları gayet doğaldır.

Falza makyaj zararları

Genellikle yağlı ciltler de oldukça fazla görülen sivilceleri kapatmak için kullandığınız kapatıcı seçimlerinizde yağsız ürünleri tercih etmeli ve günlük hayatta değil özel günlerde tercih etmelisiniz.Cilt bakımına özellikle de gençler ergenlik çağına başladığına itibaren dikkatlice yapmalıdır. Başta temizlik amaçlı olan günlük yüz temizlemeyi özel jel veya likit sabunla günde en az bir kere uygulamalıdır bayanlar.  Son olarak özellikle genç kızlara önerim fazla makyaj yerine doğal güzelliğinizi öne çıkaran makyaj yani doğal makyajlar tercih etmelisiniz.En önemlisi fazla ağır ve yağlı kapatıcı kullanımından mutlaka  kaçının ve yüzünüzün güzelliği için günlük bakımınızı asla ihmal etmeyin. Sağlıklı ve güzel bir yaşam için sitemizi takip edin bayanlar hoşçakalın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.