KadincaSayfa.Com

Ev Yapımı Sivilce Maskeleri

Ev Yapımı Sivilce Maskeleri

Sivilce Maskeleri

Sivilce maskeleri ile yüzünüzü pürüzsüzleştirin. Kız ve erkek çocuklarının özellikle ergenlik çağında ortaya çıkan sivilceler adeta o yaşlarda kabusu niteliğindedir. O yaşlarda bazı hormonlarda artış gösterir, dolayısı ile yağ salgısı artış göstermektedir. Bu artış gösteren yağ salgısı sivilcelerin oluşmasına neden olmaktadır. Bu sivilceler çocuklarımızın yaşamını kabusa çevirmektedir, biz anneler her şeyde rehber olduğumuz gibi bu olayda da çocuklarımıza rehber ve şifa olabiliriz. Artık çocuklarınıza müjdeyi verebilirsiniz, sivilceler onları bu kadar korkutmasın. Maskelere geçmeden önce alınacak basit önlemlerle sivilcelerinden kurtulmaları çok kolay. Öncelikle cilt temizliğine özel önem vermeleri gerektiğini hatırlatmalıyız sık sık.Daha sonraki aşamada Suna Dumankaya tarifleri ile sivilce derdine de çare bulabilirsiniz. Doğal kürlerle sivilce tedavisinde uygulanacak maske kür ve maskelerini vereceğiz sizlere.

Aspirin maskesi

İlk olarak, aspirin maskesini vereceğiz, 1 tane aspirini toz olana kadar havanda iyice ezelim. Daha sonra üzerine limon suyu ve biraz kil ilave edelim ve iyice karıştıralım. Macun kıvamındaki karışımı sivilcelerin tam üzerine sürelim, en az 20 dakika bekliyoruz ve ılık bir suyla yıkıyoruz. Zaman içinde çok etkili olduğunu göreceksiniz

Ballı tarçınlı sivilce maskesi, sivilce maske ve kürleri

Kabartma tozu maskesi

1 tane portakal kabuğunu rende yapalım, daha sonra rende yaptığımız portakal kabuğu rendesini havana alıp macun kıvamına gelene kadar ezelim. Üzerine 1 çay kaşığı kabartma tozu ilave edip karıştıralım. Elde ettiğimiz bu karışımı hiç bekletmeden sivilcelerin üzerine sürelim, 20 dakika bekletelim, süre sonunda ılık su ile yüzümüzü yıkayalım. Etkili doğal bir bir tarif olan bu kür çok işe yarayan bir maske. Evde doğal ürünlerle hazırlanılan maskeler çok etkili olduğunu zaman içinde göreceksiniz. Bu maskelerle çocuklarınızın kaybettikleri güvenlerini tekrar kazanmalarını sağlamaya ne dersiniz? Eğer sizinde çevrenizde sivilce sorunları olan kişiler varsa Suna Dumankaya’nın maskelerini mutlaka denemesi gerektiğini söylemelisiniz.

Ballı tarçınlı sivilce maskesi

Üç çorba kaşığı süzme bal
üç çorba kaşığı tarçın
Bir kaba 3 çorba kaşığı balı alalım, üzerine 3 çorba kaşığı tarçını ilave edelim iyice karıştıralım. Hazırladığımız bu karışımı akşam yatmadan yüzümüze sürelim sabaha kadar bekletelim Sabah ılık su ile yıkayalım. Bu maske, sivilcelere neden olan toksinleri cildinizden arındıracak çok kısa sürede sonuç alacaksınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.