KadincaSayfa.Com

Kırışıkları Geciktiren Besinler

Kırışıkları Geciktiren Besinler

Yaşınızın ilerlemesi ile birlikte cildinizde bazı kırışıklıklar da size eşlik etmeye başlar. Bazen görürsünüz yaşı çok genç olmasına rağmen yüzünde çok dikkat çeken kırışıklıklar, çizgiler vardır. Bazı kişilerde de yaşı çok ilerlemiş olmasına rağmen yüzünde neredeyse hiç çizgi, hiç kırışıklık göremezsiniz. Çizgilerin, kırışıklıkların oluşmasına neden olan birçok etken vardır.
Yapılan araştırmalara göre, beslenme şeklimizin cilt yaşlanmasında etkileri olduğu tespit edilmiştir. Sebze, zeytinyağ, fındık ve yeşillik tüketen kişilerin kırışıklarla tanışması daha geç oluyor. Şeker, kırmızı et, tereyağ ağırlıklı beslenen kişiler daha erken tanıştıklarını tespit ettiler.
Bunları özetleyecek olursak güneşin zararlı ışınlarına maruz kalma, kalitesiz makyaj malzemeleri kullanma, gerekli şekilde makyaj temizleme cilt temizleme uygulamalarının yapılmaması, yanlış beslenme düzeni, sigara ve alkol kullanımı ve daha birçok faktör cildinizin erken yaşlanmasına, çizgiler oluşmasına, kırışıklıklar oluşmasına neden olur. Cildinizin yaşlanmasını önlemek, kırışıklıkları önlemek, çizgileri önlemek için neler yapmanız gerektiğine değinmek gerekirse;

 

kırışıklıkları geciktirin

Güneşin zararlı ışınlarından cildinizi koruyun. Kesinlikle güneşe güneş koruyucu kremler sürmeden çıkmayın. Zira güneşin zararlı ışınları hızla cildinizi kırıştırır ve çizgiler oluşmasına sebep olur.
Cildinizi her gece yatmadan önce mutlaka yıkayın ve temizleme sütleri, temizleme losyonları ile silin ve nemlendirici sürmeden uyumayın. Çünkü gece boyunca cildinizin neme ihtiyacı vardır.
Gece uyumadan önce mutlaka bir bardak su için. Bu bir bardak su sizin gece boyu iç organlarınızın yıkanmasını sağlayarak, cildinizi yaşlanmaya karşı korur.
Kalitesiz makyaj malzemelerini asla kullanmayın. Asla bayat makyaj malzemeleri kullanmayın. Hiçbir makyaj malzemenizi 6 aydan fazla kullanmayın.

kırışıklıklara dikkat

Kırışıkları önlemek için beslenme formülleri

Yediğiniz her tür besin yararları ve zararlarını kesinlikle cildinizde gösterir. Bu sebeple geç yaşlanmak ve cildinizde oluşabilecek kırışıklıkları, çizgileri önlemek istiyorsanız bazı besin gruplarına menünüzde yer vermelisiniz. Yaşlanmayı geciktirmek için, yüzünüzde kırışıklıkları, çizgileri görmemek için sofranızdan zeytinyağını, fındığı, tavuk-balık gibi beyaz etleri bol bol tüketin. Yediğiniz besinlerin içinde, C ve E vitaminleri ve çinko, selenyum gibi minerallerin bol bol olduğuna emin olun. Meyve tüketimi cildin yaşlanmasını önlemek için birebir çözümdür. Günde en azından 3 adet kuru veya taze kayısı yemeniz cildinizi canlandırmak için çok faydalıdır. Bunun yanında havuç, patates, marul, domates, kuru üzüm, yumurta, süt, ıspanak, kavun, portakal cilt yaşlanmasını önlemek için oldukça faydalıdır.

cilt için su

Suyun Önemi
Su cildimiz için çok önemlidir, şöyle düşünün susuz bıraktığınız bir bitki, sararıp solacaktır, cildimizde böyledir, su içerek nemli tutmayı sağlayacaksınız dır. Böylece esnekliğini sağlamış olursunuz aynı zamanda kurumasını da önlersiniz. Alkol, kafeinli içecekler gazlı ve cay gibi tükettiğiniz sıvıları su olarak almamalısınız, zira idrar söktürücü olduğu için aldığınız tüm suyu atmanıza neden olacaklardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.