KadincaSayfa.Com

Doğal Deodorantlar

Doğal Deodorantlar

 

Kanser çağımızın hastalığı, neredeyse artık her ailede görülür oldu, bir çok faktör gösteriliyor nedenleri arasında. Bu nedenlerin arasında zehirli kozmetikler olarak isimlendirilen koltuk altı deodorantların içinde yüzde doksanında alüminyum tuzlar var, bu tuzlar ne yapıyor, oradaki gözenekleri tıkıyorlar. Alüminyum tuz: alüminyumdan elde edilen bu tuzlar, cilde çok iyi yapışıp, terlemeyi kestiği biliniyor. Hemen hemen 48 saat koltuk altından toksin atamıyoruz, dolayısı ile bakterilere çok uygun bir bölge, güneş görmuyor ve en önemlisi de lenf bezlerimize yakın bölge olduğu için, tehlikenin boyutu daha çok oluyor. Bu yüzden sağlığımızdan olmamak için, deodorantlarımızı evde kendimiz hazırlamalıyız.Gül kokulu deodorant yapmak için
Kişisel temizliğinize önem vermenin ardından dikkat edilecek ikinci nokta sanırım ferah ve temiz bir kokuya sebep olan deodorant ve parfümlerdir. Ancak kimyasallara karşı iseniz ki olmalısınız, kendi deodorantınızı kendiniz yapmak istiyorsanız, evde birkaç ürünü bir arada kullanarak oldukça doğal, oldukça güzel kokulu naturel deodorantlar üretebilirsiniz. Maliyeti açısından da oldukça ekonomik olarak hazırlayacağınız doğal deodorantlar, emin olun hafif ve kalıcı kokulara sahip olabiliyor.
dogal-deodorantlar

Doğal Deodorant

• Yasemin kokulu deodorant hazırlamak için:
Bir kâsenin içine 2 yemek kaşığı badem yağı ile 1 yemek kaşığı bebe pudrasını koyun ve çay kaşığı ile karıştırın. Ardından aktardan alacağınız oldukça ucuz olan bir şişe yasemin yağını, bu karışımın içine sadece 3 damla damlatın ve tekrar karıştırın. Elde ettiğiniz harika kokusu olan bu doğal deodorantı minik bir cam kolonya şişesine koyun ve kullanacağınız zaman çalkalayıp bir iki damla damlatarak kullanın.
• Nane kokulu deodorant hazırlamak için:
Bir miktar taze naneyi çok ince ince doğrayın veya mutfak robotundan geçirin. Ardından 3 yemek kaşığı kıyılmış taze naneyi bir kâsenin içine koyun ve üzerine 2 yemek kaşığı elma sirkesi dökerek karıştırın. Ardından bu karışımı bir kavanoza koyun ve ağzını kapatıp 1 hafta kenarda dinlendirin. Her gün bir kez ağzını açmadan çalkalayıp bırakın. 1 hafta sonunda nane kokulu parfümünüz hazır.
• Gül kokulu deodorant yapmak için:
Dileğiniz renkte gül yapraklarını bir kahve fincanı dolduracak kadar koparın ve bir cam kavanozun içine koyun. Üzerine yarım kahve fincanı alkol dökün ve cam kavanozun kapağını kapatıp 1 hafta bekletin. Her gün bir defa olmak üzere kavanozu çalkalayın. 1 hafta sonra içine aktardan alacağınız karanfil yağından, gül yağından sadece 3 damla damlatarak tekrar çalkalayıp kullanmaya başlayın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.