KadincaSayfa.Com

Diş estetiği ile gülüş tasarımı

Diş estetiği ile gülüş tasarımı

Diş estetiği ile gülüş tasarımı, Estetik diş hekimliğinde yeni trend: Gülüş tasarımı
Dişlerinizde renk ve şekil bozuklukları sebebiyle gülümsemekte yıllardır çekiniyorsanız, diş estetiği sayesinde gülüş tasarımı yaptırarak, harika dişlere ve mükemmel bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz.

Yapılan çalışmalar gösteriyor ki uygulanılan tedavilerle daha da güzel bir görüntüye kavuşan kişilerin öz güveni artıyor ve toplum içindeki duruşları olumlu bir anlamda değişiyor. Bilimin ve teknolojinin gelişmesinin yansıması olan özellikle adeziv diş hekimliğinde ve dental seramiklerdeki yeniliklerin bize sunduğu harika fırsatlar olarak karşımıza çıkıyor örneğin, ön grup kompozit uygulamaları, feldspatik porselen uygulamaları,kristal yapısı güçlendirilmiş seramik uygulamaları gibi..

Diş estetiği yaptırarak, gülüş tasarımı için, yaşınız, dudak yapınız, diş eti yapınız, cinsiyetiniz, yük kemik hatlarınız gibi bazı faktörleri göz önüne alarak belli çalışmalar yapılır. Ardından diş estetiği yapılarak size uygun gülüş tasarımını belirlemek için bazı kriterler üzerinde çalışmalar yapılır.

gülüs tasarimı-nedir

Yatay hizalama ile diş desdeği: İdeal bir gülüş için genellikle, göz bebeklerinin olduğu hat ile dişlerinizin ortasından geçen hat birbirine paralel olmalıdır.

 

Simetri diş estetiği: Ön kesici dişlerinizin şekli ve boyutları gülümsediğiniz zaman ilk göze çarpanlar olduğu için, bu dişlerdeki simitri, güzel veçekici bir gülümseme için kesinlikle şarttır.

 

Gülüş hattı: diş estetiğinde gülüş tasarımı belirlenirken dikkate alınacak bir diğer faktör ise belirlenecek olan gülüş hattıdır. Bunun için kesici ön dişlerin uçları birleştirilir ve oluşan alt çizgi alt dudağın çizgisiyle aynı hizada olmalıdır. Böylece gülüşünüz sizi daha genç ve güzel gösterecektir.

 

Diş eti hattı: Diş estetiğinde dişlerinizn için her tür estetik operasyon tamamlansa bile diş etlerinizin hatta diş ve dudak yapınıza ters orantı da ise yani bir uyum yoksa gülüç tasarımınız başarız olabilir. Bu sebeple diş estetiği ile gülüş tasarımınız yapılırken gülümsediğiniz zaman görünecek olan diş etleriniz ile üst dudak çizginizin paralel olması sağlanır.

Kişiler Beğendiği bir gülüşü kendine tasarlayabilir mi?
Evet herkes istediği gülüşü tasarlayabilir ancak, önemli olan kişinin kendine özgü oranı, ifadeyi , formu ve rengi yakalayabilmektir.”

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.