KadincaSayfa.Com

Cilt Temizliği ve Bakımı

Cilt Temizliği ve Bakımı

Cilt Temizliği ve Bakımını yalnızca estetik bakımdan değil sağlık açısından da cildi temiz ve bakımlı olmasına özen göstermeliyiz. İlerleyen yaşımızla birlikte oluşan kırışıklık ve deformasyon gibi problemleri yaşamamamız acısında bakım uygulamak çok önemlidir. Günlük yaşamın içerisinde bulunan UV ışınları, makyaj, siğara içmeseniz bile içilen ortamda olmamız, hava değişimleri ve stres cildimizi olumsuz yönde etkiliyor. Yanlış beslenme alışkanlığı, serbest radikalle devreye girdiği zaman yorgun, soluk ve yaşımızdan daha büyük görünmemize sebeb olacaktır.
radikaller,sigara,stres,hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur.

cilt bakım-nasıl yapılır

Cilt Temizliği Nedir? Nasıl Yapılır?
Cilt üzerinde atılması gereken ölü tabakayı, komedonları temizleyerek Sivilce oluşumunun önüne geçerek, cildi yenileyerek ve daha da önemlisi, cildin esnekliğini ve gençliğini devam ettirebilmek adına yapılan uygulamalardır.

Cilt temizliği ve bakımını iki grupta değerlendirebiliriz ev bakımları ve salon bakımları. Salon bakımları uzman kişiler tarafından profesyonel ürün ve cihazlar yardımı ile müşterinin cildinin ihtiyacına göre uygulanan bakımlardır. Ev bakımları ise kişinin kozmetik veya doğal ürünler kullanarak cilt ihtiyacına göre uyguladığı bakımlardır. Cilt bakımı illa merkezlerde yapılır diye bir kural yoktur. Eğer cildinizde çok büyük problemleriniz yok ise evinizde cildiniz için en doğru ürünleri kullanarak ve doğru sıralama ile günlük, haftalık hatta aylık bakımlarınızı kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

cilt-bakimi

 

Günlük Bakım :

 

Temizleme :

Cilt tipine uygun bir temizleyici ürün temizleme sütü veya jeli yardımı ile cilt sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere temizlenmelidir.

_2012711111923

 

Sıkıştırma :

Sıkıştırma işleminin diğer adı tonik uygulamasıdır. Cildi temizledikten sonra temizleme işleminden arta kalanları ciltten atmak cildi ferahlatmak ve sıkıştırmak için yapılan uygulamadır. Cilt yapısına uygun bir tonik kullanılarak cilde tampon şeklinde uygulanır.

 

 

Nemlendirme :

Tonik uygulamasından sonra yapılan işlemdir. Gece ve gündüz kremleri yardımı ile uygulanır. Gündüz kremi cildi dış etkenlere karşı korumak ve nemlendirmek için uygulanır. Gece kremi ise cildin yenilenmesine ve beslenmesine yardımcı olur.

indir

Haftalık ve Aylık Bakım:

Haftalık ve aylık bakımlar cildin ihtiyacına göre uygulanan bakımlardır. Scrup yani peeling ve maske uygulamalarından oluşan bakımlardır. Bu bakımlar ciltteki ölü deriyi temizlemek cildi yenilemek, sıkıştırmak beslemek, arındırmak, ferahlatmak, nemlendirmek adına yapılan uygulamalardır.

 

ileri_yasta_cilt_bakimi_nasil_olmali_1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.