KadincaSayfa.Com

Tüylenmeye bitkisel çözüm

Tüylenmeye bitkisel çözüm

Bayanlarda tüylenme sorunuVücudun belli bölgelerinde görülen ve alışılmış tüylenmelerin dışında kalan tüylenme sorunu bugün sizleri bilgilendirmek için seçtiğim konu başlığım hanımlar. Normal bir tüylenme için sorundan bahsetmek hata olur; fakat alışılmışın dışında dudak çevresinde, yanaklarda, göğüs bölgesinde ve özellikle bayanlarda sırt, karın ve kasık bölgesinde ki aşırı tüylenme bizlere hormon bozukluğu hakkında bilgi verebilir.Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu tarz bir sorunla karşı karşıya olan bayanların ilk yapması gerekn uzman bir hekim tarafından muayene edilmektir. Çünkü yapılan araştırmalar sonucunda sağlık açısından bir sorun gözükmediği taktirde epilasyon, bitkisel çözümleri düşünmek çok daha doğru olacaktır.

Tüylenmenin nedenleri nelerdir?

Hormonal sorunlar başta olmak üzere polikistik over sendromu aşırı tüylenmenin en büyük sebebidir. polikistik over sendromu yumurtalıklarda oluşan otuz yaş ve altı bayanlarda sıkça görülen bir hastalık olup  ağrılı adet ve düzensiz adet görmeye de neden olabilir.Son olarak erkeklik hormonun fazla çalışması, tiroid hastalıkları, kist ve kitleler aşırı tüylenmenin sebebidir hanımlar.

Tüylenmeye bitkisel çözüm2

Hormon bozukluğundan kaynaklanan aşırı tüylenme sorunu için size bitkisel bir öneri hazırlasam da öncelikle uzman bir hekime başvurmanızı daha  sonra doktorunuza danışarak  bu tarz tarifleri kullanmanızı tavsiye ederim.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlunun TÜYLENME için Nane Kürü:

1 yemek kaşığı taze naneyi ince ince kıydıktan sonra ağzınızda çiğneyip üstüne iki-üç yudum su içerek yutun.

Bu uygulamayı 15 gün uygulanır. Birkaç gün ara verilir.

Tekrar 15 gün uygulanır. Bu kür hormonları normal seviyeye gelmesine yardım edecektir.Tüylenmeyi önleyecektir.

Eğer Nane Küründen sonuç alınamazsa Aslanpençesi Kürünü uygulayın.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlunun TÜYLENME için Aslanpençesi Kürü:

Hormon bozukluğundan kaynaklanan aşırı tüylenmeyi önlemek için;

1 su bardağı kaynar suyun içine 1 tatlı kaşığı aslanpençesi koyarak 5 dakika kaynatın. Sabah kahvaltısından sonra ve akşam yemeğinden önce için.

Bu kür hormonları dengeleyerek, tüylenmeyi önler.

Evet sevgili hanımlar, biz bayanların kabusu ve ömür boyu yaşamak zorunda olduğumuz bu dertten  en hafif ve en kolay yolla kurtulmanız dileği ile hoşçaklaın sağlıklı kalın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.