KadincaSayfa.Com

Soğuk Havadan Cildimizi Nasıl Koruruz?

Soğuk Havadan Cildimizi Nasıl Koruruz?

Özellikle kadınlar soğuk havalardan şikâyetçi çünkü kuruyan ciltler kâbusa dönüşüyor güzelliğe gölge düşürüyor.

Yaklaşan kışla birlikte cildimiz aşırı kuruyor ve bu nedenle de  pul pul dökülmeler yaşanıyor. Ancak bunun için yapılabilecek birçok işlem var ama öncelikle cilt analizi ile başlanması gerekiyor.  Yüz bölgesindeki kurumalar için nemlendirici bir maske uygulanması gerekiyor. Ardından da nar özlü bir maske tercih edilmeli. Çünkü nar özü cildin nem tutma kapasitesini artırır. Fakat cilde faydalı olan meyveler sadece narla sınırlı değil evdeki uygulamalar için farklı tercihlerde kullanılabilir.  Örneğin şeftali özü, avakado özü veya salatalık özü içeren maskelerde tercih edilebilir.

soğuk havalarda cildimizi nasıl koruruz

Uygulanan maske yaklaşık 15 dakika sonra durulanıyor. Son olarak da cilt tipine ve cilt durumuna uygun nemlendirici seçilmesi gerekiyor. Gidip ne olduğu belirsiz bir nemlendirici değil mutlaka bir uzmanın yönlendirdiği krem tercih edilmeli.

Soğuk havalardan dudaklarımızda fazlasıyla nasibini alıyor. Dudaklar içinde nemlendirici uygulanması gerekiyor.  Yatmadan önce ya da sabah kalkıldığında mutlaka koruyucu kremlerin sürülmesi gerekiyor çok yoğun kurumalar var ise haftada bir kere peeling yapılabilir.

 

cildimizi soğuktan koruyalım

Çatlayan Dudaklara Karşı Evde Peeling Nasıl Yapılır?

Eğer güzellik merkezlerine gidemiyorsanız evde çok basit bir şekilde şeker ve balı karıştırıp peeling uygulayabilirsiniz ardından nemlendirici sürerek çok daha iyi bir görüntüye sahip olabilirsiniz.
Soğuk Havadan Cildimizi Nasıl Koruruz?
Soğuk havalarda  zarar gören bölgelerimizden birisi de ellerimiz çatlamış ve kuruyan ellere de nemlendirici bir masajla bakım yapmanız mümkün. Krem içerisinde papatya özü, tatlı badem, kavun ve şeftali özü olursa çok daha nemlendirmiş ve daha uzun süre nemin elinizde kalmasını sağlamış olacaksınız.
Çok değil haftada 2 kere yapacağınız bakım maskeleridir. Böylece cildinizi ölü derilerden arındırmış olursunuz. Cilt yapınıza uygun nemlendiricilerle bu işlemi yapabilirsiniz. Göz çevreniz haricinde nemlendirici sürerek yedirmeye çalışın, 20 dakika bu şekilde bekleyiniz. Havuç ve salatalık maskesi harika bir nemlendiricidir, haftada 2 kez yapmalısınız.
Ayak bakımı çok önemlidir, yaz kış yapmalısınız. Banyodan sonra mutlaka ayaklarınızdaki ölü derilerden kurtulmalısınız. Bunun için topuk törpüsünden yararlanabilirsiniz. Tıraşlama işlemi bittikten sonra, ayaklarınıza nemlendirici sürerek ayaklarınızı nemli kalmasını sağlayalım.

cilt bakımı nasıl olmalıdır

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.