KadincaSayfa.Com

Şiş Kebap

Şiş Kebap

Şiş Kebap sadece restoran ve pikniklerde kalmamalı bayanlar bugün evimde hazırlayıp terasta pişireceğim Şiş Kebap tarifimi sizler ile paylaşıyorum. Özellikle et yemekleri düşkünü bir eşiniz var ise akşam mis gibi kokusu ile  menünüzü oldukça farklı bir tarifle şenlendirebilirsiniz.

Şiş Kebap tarifi için bir terasınız yok iste ocakta saç ile yapılan bir diğer et tarifimiz olan Saç Kavurma Tarifini deneyebilirsiniz. Hem kısa sürede hazırlayıp hem de leziz bir akşam menüsü için mutlaka her iki tarifimizi de deneyin bayanlar kolay gelsin.

Şiş Kebap Malzemeler

2 adet kuru soğan

1 kilogram kuzu eti (kuşbaşı)

150 kilogram kuyruk (küp şeklinde dağılmış)

1 çorba kaşığı salça

1 çorba kaşığı zeytinyağı

3 çorba kaşığı pul biber

Yarım çorba kaşığı karabiber

Yarım çorba kaşığı kimyon

Yenibahar

Tuz

sis-kebap

Şiş Kebap Tarifi

Soğanları ayıklayınız ve piyazlık şekilde doğrayınız. Etin ve kuyruğun dışındaki malzemeleri karıştırınız. Üzerine de 3 çorba kaşığı suyu ekleyiniz.

Bir kabın içerinse kuyruğu koyunuz ve hazırladığınız baharatlı karışımdan bir miktar üzerine koyup karıştırınız. Kalan terbiyenin içerisini de etleri koyunuz. Ellerinizle ova, ova terbiyeyi etlere yediriniz ve üzerini örtünüz. Buzdolabına koyunuz ve en az bir saat ama tercih edilen bir gün boyunca beklemesidir.

Şişlere bir parça etten, bir parça kuyruktan takınız. Daha sonra iki parça etten, bir parça kuyruktan takarak hazırlayınız.

Mangalınızı yakınız ve harlı alevi geçince şişleri üzerine diziniz. Şişlerin her yanını eşit olarak pişiriniz. Pişen şişlerin yanın da bolca yeşillik ile lavaş ekmeği servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica