KadincaSayfa.Com

Kuru cilt için günlük cilt bakımı nasıl yapılır?

Kuru cilt için günlük cilt bakımı nasıl yapılır?

Kuru cilt kuru görünmesi ile ön planda, adı üstünde gözenekleri sıkışık hatta pudramsı bir tabaka nemlendirici sürmediği zaman olabilen, kızarmaya meyilli dokunulduğu zaman bile kızarabilen hassas bir cilttir. Öncelikle hassas cilt sınırdadır zaten kuru cildin en büyük özelliği kızarmaya yatkın olmasıdır, Bu nedenle bazen ürün aldığımızda o ürünü denediğimizde hemen kızarma reaksiyonu gösterir kuru ciltler. Kuru ciltler aslında bakımı en kolay cilt tipidir. Çünkü özellikle yağlı ciltler gibi toniklere, birçok solüsyona ihtiyaç duymadan bakımı rahatça yapılabilir. Günde sadece 3 defa herhangi bir nemlendirici krem sürmek kuru cildin bakımı için yeterlidir aslında. Kuru cildin nemlendirmesin de seçilecek ajanın yağlı olması lazım. Çünkü cildin bariyerinden emilmesi şart. Yağlı bir ürün sürmez sek kuru bir ürün sürersek hiç kuruması geçmeyecek demektir.

Kuru cilde sahipseniz yapacağınız cilt bakımı işte bu kadar kolay aslında. Bu sebeple kuru cilde sahip olan kişiler aslında şanslıdırlar. Çünkü yüzünde sivilce, akne, aşırı yağlanmadan kaynaklanan parlaklığı matlaştırma, büyük büyük açılmış gözenek çukurları gibi cilt problemleri ile uğraşmazlar. Bunun yerine yüzlerini günde 3 defa yıkayıp ardından nemlendirici krem sürmeleri yeterlidir.

kuru-cilt-bakimi

 

Kuru cildi olanların bakım ürünleri, özellikle temizleyicilerin süt formunda seçmeleri gerekmektedir. Tonik kullanmaları tavsiye edilmeyebilir hatta, Pamukla silinen bir pamuk değilde erkeklerin sürdükleri  tarzda yanaklara elinizle sürerek kullanmalısınız. Su ile temizlemek yerine, süt, krem gibi ürünler kullanılmalıdır. Arkasından direk nemlendiriciye geçilmelidir, yağlı ve su bazlı kombine bir ürün olmalıdır bu nemlendiriciler.

Kuru temel  problemleri yağsızlık ve nemsizliktir.  bunu yerine koymadığı takdirde konfor yok. Güneş kuru cilde çok daha rahatsızlık verir, çünkü güneş aynı zamanda iyice kurutucak cildini, terlemiyorsa kuruyacak cilt. Eğer terliyorsa bir miktar yağ salgısı beraberinde gelir, ama öyle ciltler var ki ter salgısı beraberinde asidiktir, ter salgısı bile allerjik reaksiyon yapabiliyor.
Bunun yanında kuru bir cilde sahipseniz gece yatarken cildinizi yıkamalar ver ardından mutlaka nemlendirici sürerek uyumalısınız. Bu sabaha kadar zaten kuru olan cildinizin uyku esnasında daha da kurumasını engellediği gibi ertesi gün süreceğiniz nemlendiricileri de yüzünüzde daha rahat taşımanızı sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.