KadincaSayfa.Com

Kil Maskesi İle Gelen Güzellik

Kil Maskesi İle Gelen Güzellik

Kil Maskesi İle Gelen Güzellik

Özellikle ergenlik çağında, cilt sorunları baş göstermeye başlar. Genelde 14 yaşında başlayan cilt sorunları, yüzünüzde sivilce, akne, cilt lekeleri gibi sorunlarla sizi rahatsız etmeye başlar. Birçok kişi sivilce tedavisi, akne tedavisi, cilt lekesi tedavisi için çeşitli yollara başvurur. Cilt problemlerinin tedavisinde kullanılan yöntemlerin bazıları kesin etkili çözümler sunarken birçoğu ya geçici çözüler sunar ya da hiçbir işe yaramaz. Sivilce ve akne tedavileri için çeşitli güzellik merkezlerinde yapılan sivilce tedavisi, akne tedavisi gibi yöntemler genelde etkin çözümler getirse de birçok kişi gerek fiyatlarının yüksek olması sebebiyle, gerek güvenemedikleri için bu tür sivilce ve akne tedavi yöntemlerine başvuramazlar. Bütün bunların yanında aslında, evde kendi başınıza yapabileceğiniz ve birçok kişi üzerinde oldukça olumlu sonuçlar veren kil maskeleri oldukça yüz güldürücü sonuçlar doğurabilmektedir.

 

Kil maskeleri, cildinizi rahatlatır, sivilcelerinizi leke bırakmadan kurutarak yok eder. Kil maskelerini evinizde kendinizde yapabilir veya eczanelerden, aktarlardan alabileceğiniz hazır kil maskelerini kullanabilirsiniz. Eczane veya aktarlarda satılan kil maskeleri toz halinde oluyor ve minik paketlerde satılıyor. Evinize gelip bu kil maskesinin kil tozunu, paketin üzerinde yazan oranda su veya gül suyu ile karıştırıyorsunuz ve temizlenmiş olan yüzünüze sürüyorsunuz. Paketin üzerinde yazan süre kadar ( ortalama bu süre 10 dakika ila 20 dakika arsında değişiyor) yüzünüzde tutuyorsunuz ve ardında ılık su ile yıkıyorsunuz. Haftada iki gün veya üç gün uygulamanız yeterli geliyor. İnanın bana 1 hafta içersinde bile cildinizdeki olumlu değişimleri görebiliyorsunuz. Üstelik hiçbir zahmeti de yok. Paketi aç içine su veya gül suyu koy ve yüzüne sür. Bu kadar basit kullanımı olan kil maskesi üstelik de çok ucuza satılıyor. Ortalama bir paketi bir dolar bile değil.

Kil maskesi ile gelen güzellik, kil maskesi yapılışı, kil maskesi ile cilt bakım

Bunun yanında şayet evinizde kendiniz yapmak isterseniz, 100 gram kil alıyorsunuz ve içine maske kıvamını sağlayacak kadar limon suyu ve gül suyu ekleyip karıştırıyorsunuz. Ardından bu kil maskesini yüzünüze sürüyorsunuz ve 20 dakika bekleyip ılık su ile yıkıyorsunuz.

Kil maskesi uygulamadan önce bence cildinizi kesinlikle buhar banyosuna tutmalısınız. Böylece gözenekleriniz daha da açılıyor ve kil maskesi direk cildinize temas edebiliyor. Kil maskesi öncesi cildinize buhar banyosu yaptırmak için, bir tencerenin içine 2 su bardağı su koyun ve kaynatın. Su kaynayınca tencereyi ocaktan alın ve başınıza büyük bir havlu alarak tencerenin üzerine kapanın. Böylece tencerenin içinde kaynar suyun buharını havlu ile hapsedip, bütün buharın yüzünüzdeki gözenekleri açmasını sağlayın. Ardından hazırladığınız kil maskesini yüzünüze sürün ve 20 dakika sonra ılık su ile yıkayarak sivilce, akne derdinden kurtulmanın ilk adımını atmış olun.

Kil maskesini hazırlarken ana madde her zaman aynı. Kil tozu etken cilt bakım maddeniz olacak ve yanında cildinizi rahatlatacak, sivilceleri, akneleri kurutup yok edecek sıvıları kil tozunun içine atarak macun haline getirip akneli, sivilceli bölgelere süreceksiniz. Kil maskesinin kil tozuyla en iyi sonuçları veren sıvılar ise, gül suyu saf su, ada çayı, papatya çayı, limon suyu, sirke ve süt. Bu sıvıları az oranda kil tozunun içine akıtıp, karıştırarak macun haline getirmeniz halinde haftada sadece 3 defa yüzünüze kil maskesi uygulayıp, 10 ila 20 dakika bekleyip, ardından ılık su ile yıkayıp, iyi bir nemlendirici sürerek sivilce ve akne tedavisi için oldukça faydalı bir çözüm uygulamış olursunuz. Bence aktardan oldukça ucuza satılan kil maskelerinden bir paket alın ve haftada 3 defa birer paketi açıp bahsettiğim sıvılardan biri ile sulandırıp macun yaparak kullanın. Hem oldukça ucuz hem doğal hamda etkili bir cilt bakım yöntemi olan kil maskesi kesinlikle olumlu sonuçlar veriyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.