KadincaSayfa.Com

Güneş Lekeleri

Güneş Lekeleri

Güneşin zararlı ışınlarının cildinize verdiği zararları artık hepimiz biliyoruz. Cilt kırşıklıklarından, cilt lekelerine hatta cilt kanserine kadar birçok cilt hastalıklarına sebep olabiliyor.

Güneş lekeleri daha çok zor bronzlaşan ve açık tenli kişilerde oluşmaktadır. Bunun yanında yüz veya vücut bölgesindeki çiller ise genelde kalıtsal bir özelliktir ve güneşe çıkıldığında renklerinin daha belirgin hale geldiği veya sayısının çoğaldığı gözlemlenmiştir.

Güneş lekelerini gidermek için, bir uzmanlar bu önerilerinde bulunabilir. lekenin oluş süresi ne zaman hangi etkenlere bağlı olarak oluştuğu. Örneğin ten rengi acık tenli bir hanımda bir güneş lekesi gördüğümüzde buna hemen lazer tedavisi uygulamak mümkün. Çünkü beyaz ten üzerine çok yerleşik çil gibi duran güneş lekesi gibi görüntüleri lazerle ısıtırsınız sonra bunlar kabuk bağlar daha sonra da gider. Kimyasal peeling tercih edebilirsiniz bu peelingler çeşitlerine göre değişebilir. Tedavi edilirken çok yüzey bir peeling seçememiyeceğiniz ortada çünkü bu yerleşik bir lekedir. Hemen üst tabakada ise bu leke gider, Glikolik asit şeker pancarından elde edilen bitkisel peelingle gecer, ama hayır 2 . tabaka dermise inmiş yerleşik bir leke ise kimyasal peeling yerine dermise inen ve daha aşağıları soyabilme yeteneğine sahip peelingler seçmekte yarar vardır. Bu riskli bir peelingtir ama öncesinde hasta hazırlanırsa, bi takim ürünler kullanıp kötüye gitmesini engelleyen yeni bir pigmentler sistem  gelmesini engelleyen bir sistem kurulursa bu peeling güvenlidir.

güneş lekeleri-resmi
Pürüzsüz, lekesiz, ışıl ışıl bir cilde sahip olmak sanırım bütün kadınların evet diyeceği bir konudur. Ancak cildinizde bazen güneş lekeleri, bazen sivilce lekeleri, bazen belli hastalıklardan kalan cilt lekeleri, bazen çiller sizi üzecek kadar cildinize yerleşir kalır. Bunların içinde en sık rastlanılan ve uzun süreler cildinizde kalan leke, güneş lekeleridir.İster çillerin belirginleşmesini engellemek için, ister cilt lekelerinin oluşmasını engellemek için, ister cilt kırışıklıklarını önlemek için, sebep ne olursa olsun güneşin zararlı ışınlarından korunmak için mutlaka cildinize uygun nemlendirici kremler, faktörlü güneş koruyucuları sürmelisiniz. Çünkü güneş lekeleri cildinize yerleştiği andan itibaren bu güneş lekelerinden kurtulmanız epey bir zaman alacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.