KadincaSayfa.Com

Cilt neden kırışır?

Cilt neden kırışır?

Cildinizin kırışmaya başlaması birçok sebebe bağlıdır. Bunlar;
Yaşınızın ilerlemesi.
Güneşin zararlı ışınlarına cildinizin maruz kalması.
Soğuk hava koşullarında cildinizin soğuğa, rüzgâra, ayaza karşı savunmasız kalması.
Genetik faktörler.
Mimik kaslarının çok fazla kullanılması.
Çok sık kilo alıp vermek.

Cilt kırışıklıkları açık tenli kişilerde daha hızlı meydana gelir. Zira açık tenli ciltler güneşin zararlı ışınlarına karşı daha savunmasız bir yapıya sahipler. Cilt kırışıklıklarında açık renkli kişilerin göz çevreleri 18 li yaşlarda kırışmaya başlar. Zira göz çevresi daha ince bir yapıya sahiptir ve en çok mimiklerin olduğu bölgedir. Dikkat ederseniz ufak çocuklarda bile çok fazla göz ve kaş mimiklerinden kaynaklanan kaş arasında çizgi oluşmuştur.
Cilt-neden-kirişir Bunlar dışında yerçekiminin etkisiyle zamanla cilt sarkar ve sarkmaya bağlı cilt kırışıklıkları belirmeye başlar.
Bunun yanında bazı iç hastalıklarda cildin kırışmasında etkili olabilmektedir. Örneğin şeker hastalığı, kalp hastalığı, trioid hastalığı cildin çabuk kırışma sebebi olabiliyorlar.
Cilt kırışıklığı çok fazla olan kişilerin geçmiş yaşamına bakarsanız çok fazla hızla kilo alıp verdiğini görürsünüz. Çünkü kişi kilo aldığı vakit yüzündeki yağ dokusu çoğalıyor ve cilt geriliyor, zayıfladığı zaman yüzündeki yağ dokusu azalıyor ve cilt tekrar eski halini alıyor. Bu şekilde cildin bir esneyip bir eski haline dönmesi cildi yıpratıyor ve cilt kırışıklıklarını beraberinde getiriyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.