KadincaSayfa.Com

Cilt Kızarıklıklarına Bitkisel Çözüm

Cilt Kızarıklıklarına Bitkisel Çözüm

Cilt kızarıklıklarının bir çok nedeni bulunmaktadır. Kılcal damarların yüzeye yakın olması ve kan dolaşımının hızlı olması başlıca nedenleridir. Bu durum genellikle açık tenli kişilerde meydana gelmektedir. Eğer sizinde cildinizde bu tip sorununuz varsa, pudradan uzak durmalısınız, çünkü hassas olan cildi, tahriş edebilir bu yüzden bu sorunu olan kişilerin pudradan uzak durması gerekiyor. Ama illa ki pudra kullanacağım diyorsanız, yeşil tonlu pudraları tercih etmelisiniz, kızarıkları ve genişleyen damarların görüntüsünü bi şekilde kamufle etmiş olursunuz. Kozmetik bakım ürünü tercihleriniz hassas cilt ürünleri yönünde olmalı.Bu durumun dışında çevrede oluşan faktörlerde büyük ölçüde etki etmektedir. Bu faktörler sıcak, soğuk hava stres, bazı kullanılan ilaçlar şeklinde sıralanabilir. Bu durumu tamamen bitirmese de azaltacak ve tamamen bitkisel olan bir maske tarifini sizlerle paylaşacağım.

rosacea

Bitkisel Maske Malzemeleri

Dört adet at kestanesi

Susam yağı

Elma sirkesi

20131202101856375

Bitkisel Maskenin Hazırlanışı 

Dört adet olan at kestanesini rendeleyip bir kaba alıyoruz. Üzerini geçecek kadar susam yağı ekliyoruz. On beş gün güneşte bekletiyoruz. Daha sonra süzüp bir kaseye alıyoruz. Bunun üzerine elma bir çay kaşığı elma sirkesi ekliyoruz.

Bitkisel Maskenin Uygulaması 

Bu karışımı iki günde bir akşamları bir pamuk yardımıyla yüzümüze uyguluyoruz. Büyük ölçüde rahatlama hissedilecektir.Şu unutulmamalıdır ki bu maske kızarıklıkları tamamen yok etmez. Ancak azalmasına ilerlememesine yardımcı olur.

 

images (1)

Domates Maskesi

Domates Maskesi Malzemeleri
1 tane domates
1 tatlı kaşığı, limon suyu
Yulaf
Domates Maskesinin Hazırlanışı
Domatesi rendeleyelim, bir kaba alalım üzerine 1 tatlı kaşığı limon suyunu ilave edelim, son olarak yulafı ilave edip karıştıralım.
Domates Maskesinin Uygulaması
Hazırladığımız domates maskesini, temizlediğimiz yüzümüze sürelim ve yaklaşık 10 dakika bekletelim. 10 Dakika sonra yüzümüzü ılık su ile yıkayalım. Bu işlemi, Cilt kızarıklığı sorununuz tamamen ortadan kalkana kadar, haftada 1 kez uygulayalım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.