KadincaSayfa.Com

Gönül Ne Kahve İster Ne Kahvehane Gönül Sohbet İster Kahve Bahane …

Gönül Ne Kahve İster Ne Kahvehane Gönül Sohbet İster Kahve Bahane …

Gönül Ne Kahve İster Ne Kahvehane Gönül Sohbet İster Kahve Bahane …

Yüzyıllardır ülkemizde kahvenin yeri çok önemlidir, Çay ve Türk kahvesi kültürü yoğun yaşanmaktadır. Özellikle akşamüstü keyifinin önemi de çok büyüktür ülkemizde, bu keyif saatlerinde kullanabileceğiniz birbirinden güzel ve şık kahve fincanları sizler için toparladık ve sunduk.
Fincan deyip geçmeyin. Artık sadece çay, kahve koymaya yarayan kaplar değiller. Onlar artık gün içinde hayatımızı kolaylaştıran, esprili modelleriyle anlık gülümsemeler yaratan tasarım harikaları. Ama birazda tehlikeliler çünkü o kadar çok çeşitleri ve ilginç tasarımları var ki insan hepsini almak istiyor. Siz de benim gibi kendinizi kaptırıp bir kocaman raf dolusu fincana bakıp ‘Bu kadar modeli nereden buldum’ demek istemiyorsanız  kendinizi durdurun ve en sevdiğiniz ürünü alıp uzaklaşmaya bakın ;)

Kahvenin neden 40 yıl hatırı vardır?
Bu söz nereden gelmiştir bilinmez ama, bir rivayet vardır:
Osmanlı zamanında bir Rum kahveye gider ama kahveci ona kahve vermez. Orada bulunan bir reis kahveyi alır ve ona verir. Yıllar sonra bir savaşta bu reis esir düşer ve bu Rum reisi tanır ve onu köle pazarında satın alıp serbest bırakır. Gönül ne kahve ister ne kahvehane Gönül sohbet ister kahve bahane, diyerek dostluğun, aşkın sohbetin bahanesi olarak vesile olmuştur kahve.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.