KadincaSayfa.Com

Minimalist Tarz Ev Dekoru

Minimalist Tarz Ev Dekoru

Bu mekân tarzında,  ferahlık ve sadelik tek amaçtır.  Genellikle, beyaz renk kullanılsa da, şu bir gerçek ki dekorasyonda kesin hatlar vardır, diyemeyiz.  Ama size önerim nötr renkler seçmenizdir.  Minimal tarzda mekâna hakım olan,  ferah bir atmosfer yaratmaktır. Bunu bozan objelere yer verilmez.  Basit sade düz çizgileri yansıtan formlar minimal tarz objeler için ideal bir seçimdir.  Aydınlatma da yerden abajur seçebilirsiniz.  Halıda ise düz renk,  hafif desenli ama ve acık renkleri seçmelisiniz.  Dilerseniz, resimli örnekler ile minimal tarz ev nasıl döşenir,  birlikte inceleyelim.

Evimizi minimalist tarzda nasıl döşeyebiliriz?

Minimalist mekanlar çok acık mekanlardır, ferah mekanlardır genelde beyaz renkten farklı bir renkte pek kullanılmaz. Buna nazaran tabi ki çok ta kesin dediğimiz gibi kesin hatlar yoktur bu dekorasyonda. Beyaz yanında siyah çok çok nötr renklerde kullanıla bilirsiniz ama genel hakim renk beyazdır. Burada çok fazla mekanda obje aksesuarlar pek kullanılmaz, genelde dediğim gibi çok mekana hakim olan görüntü ferahlıktır, dolayısı ile bunu engelleyen her hangi bir unsur kullanılmaz.
En sık yapılan dekorasyon hataları nelerdir?

En sık yapılan dekorasyon hataları, bence Türkler,in genel bir tipi ortaya çıkıyor. Bu hataları yaparken genelde herkes ben bunun en ucuza mal edeyim, en güzeli elde edeyim şeklinde yaklaşıyor. Dolayısı ile bu yaklaşım tarzı da çok büyük hataların yüzünden kişinin işin sonunda memnuniyetsiz kalmasına neden olacaktır. Dolayısı ile tavsiyemiz bir işe kalkışacak olan kişilere bu işin uzmanını bulmalarını tavsiye ederiz. Belli bir tarzı benimsemeliyiz, yani hem klasik olsun hem Minimal olsun hem şu rengi seviyorum bu rengide karıştırayım gibi düşünceler karmaşadan başka hiç bir işe yaramaz. Göz yorgunluğu yaratır. Kişinin kendi evine geldiği zaman dinleneceği yerde niye dinlenemiyorum ben neden rahat uyamıyorum gibi bir takım şeylere kadar şikayet derecesine çıkar.
Alt Kategoriler: ,

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak Galerimize gidebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.