Saç uzatmak için neler yapılabilir?

Paylaş
 

Özellikle son yıllarda uzun saç modası oldukça ilgi görüyor. Bir biri ardına satılan uzun postişler, çıt çıtlı saçlar, sentetiklerden yapılmış uzun peruklar, gerçek saçlardan yapılmış uzun peruklar oldukça revaçta. Tabii ki hiç biri kendi saçınızın yerini tutmaz. Bu sebeple hızlı saç uzatmak hakkında bazı püf noktaları birlikte inceleyelim.

hızla uzayan saçlar

Saç kestirme şeklinin saç uzatmakla güçlü bir alakası vardır. Zira saçlarınızı kestirirken işinin uzmanı bir kuaföre giderseniz, saçları keserken kullanacağı makas ve makas darbesinin saçları kırılmasında veya kırılmadan uzamasında ne kadar büyük fonksiyonu olduğunu çok iyi bildiğinden saçınızın uzamsında etkin rol oynar. Örneğin sıcak makas denen makas ile kesilen saçlar 3-4 ay boyunca hiçbir şekilde kırılmadan uzayabilir. Bu yüzden saçlarınızı kestirirken sıcak makas kullanan bir kuaföre kestirirseniz, saçlarınız uzamaya başladığında kesinlikle kırılmayacağından 3-4 ay içinde sağlıklı ve normalden daha fazla uzamış saçlara sahip olabilirsiniz.
Sac-uzatmak-icin-neler-yapilabilir Bunun yanında uzun saçlara sahip olmak için beslenme düzeninizde dikkat edeceğiniz birkaç nokta etkili olacaktır. Örneğin baklagiller, yulaf ezmesi, demir ve çinko içeriği olan besinler, yeşil yapraklı sebzeler tüketmek, gün içersinde en az 8 barda su içmek saçaların hem parlak, hem güçlü, hm sağlıklı, hamda hızlı uzaması için son derece faydalı olacaktır. Bunun yanında kızartılmış besinleri, katı yağları hayatınızdan çıkarmanız gerekir. Bununda yanında lavanta yağı ile saç diplerine yapılan masaj hızlı çay uzatmakta çok etkilidir. Ayrıca ısırgan otunu kaynatıp ılıtıp, banyodan çıktıktan sonra bu ısırgan suyunu saç diplerinize kadar değecek şekilde döküp yarım saat havlu ile sarıp bekleyip, ardından durularsanız saç uzaması için son derece faydalı bir işlem yapmış olursunuz.

saçlarınızı hızlı uzatmak

Kısaca eğer saçlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız, protein ağırlıklı beslenmelisiniz, banyo suyunda sıcak sudan kaçınmalısınız, günde en az 8 bardak su içmelisiniz. Saçlarınıza çok sık fön çektirmemelisiniz ayrıca jöle, sprey gibi kimyasallardan uzak durmalısınız. Saçlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız bitkisel yağlardan yardım almalısınız, örneğin arğan yağı saç uzatmasa en faydalı bitkisel yağdır. Kullandığınız şampuanı saç diplerinize, saç kremini saç uçlarına uygulayın. Eğer aksini yaparsanız  saç diplerine ciddi zararlar verebilirsiniz.

Bu yazı 486 kere okundu.
Etiketler:
Saç Uzatmak
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sponsorlu Bağlantılar
Haşimato Hastalığı Nedir?