KadincaSayfa.Com

Yüzünüze Uygun Kaş Şekli Hangisidir?

Yüzünüze Uygun Kaş Şekli Hangisidir?

Kaş şeklini belirlerken nelere dikkat etmemiz gerekir?

Kaş şeklimizi belirlerken, öncelikle yüz ve göz şeklimiz çok önemlidir. Yüzümüzün hatları, yuvarlak olması, uzun olması, köşeli olması kaş şeklimizin nasıl olacağını belirler. Ama kaşımızın şeklide önemlidir, göz kapağımızın şekli de önemlidir. Bu o kadar büyük kombinasyondur bunları detaylandırmak çok zaman ister. Fakat basit pratik simpil bir şekilde uzun yüze, kare yüze, köşeli yüze ayırıyoruz ama sadece yüz şekli değil kaş şeklide önemli göz kapağı şekilleri önemli yuvarlak bir yüzde çukur bir göz kapağı olabilir. Uzun bir yüzde patlak bir göz kapağı olabilir bunların hepsini kombinasyonlayıp kendimize yakışan kaş şeklini belirlemeliyiz. Bu kriterleri göz önüne alarak yüzümüze giden kaş şeklini uzman bir kişiden yardım alarak belirleriz. Basit bir şekilde söylemek gerekirse, uzun yüzlü kişilere daha düz kaşlara, yüzümüz üçken ve köşeli ise daha oval kaşlara yüzümüz yuvarlaksa daha kavisli kaşlara yüzümüz kare ise daha yumuşak hatlı ovalden yuvarlaktan biraz daha sıyrılan kaşları tercih etmeliyiz.

Yüzünüze Uygun Kaş Şekli Hangisidir

Kaşlarımızı kendimiz alıyorsak nelere dikkat etmeliyiz?

Kendi kaşımızı kendimiz almaya karar verdiysek eğer, bitiş noktalarını ve yüksekliğini önceden tespit etmemiz gerekiyor. Kaşımızın üst başlangıcı ile üst yüksekliği uygun olmalıdır, birbirini devam eden şekilde tamamlanmalı. Alt başlangış noktası bitişi finali yani ucunu yine aynı hizada devam eden bir şekilde tamamlamalısınız. Bu arada ki hafif eğimliği yüksekliği net bir şekilde, nerede en yüksek noktamız olacak belirleyip ona göre belli bir kalıp içerisinde kendimiz alabiliriz. Eğer bir uzmandan yardım alıp kaşımıza şekil verdiysek zaten, daha sonra kendimizde o hat üzerinden kolay bir şekilde kaşlarımız alabiliriz. Kaş alırken aydınlık ve ışıklı bir yerde olmamız gerekiyor. Kaşlarımızı net görebileceğimiz hem küçük bir ayna hem de büyük bir ayna önünde yapmalıyız.

Kaşımız küserse ne yapmalıyız?

Zaman zaman kaşlarımız dökülebilir ve küsebilir. Bizim uyguladığımız nedenlerden kaynaklanabilir veya yapısal olarak bazı kişilerin seyrek yapıdadır zaten. Kaşlarımız eğer istediğimiz gibi gür çıkmazsa 1. si bununla ilgili piyasalarda satılan destekleyici bir çok ürünler var bunları alıp kullanabilirsiniz. 2. si kaş küsmesi için hazırlanılan bitkisel ilaçları aktarlardan rahatlıkla bulabilir kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.