KadincaSayfa.Com

Kahkül nasıl kesilir? Yeni Sezon Kahkül Modelleri Nelerdir?

Kahkül nasıl kesilir? Yeni Sezon Kahkül Modelleri Nelerdir?

Saçlarınızın modelinden sıkıldığınızda, değişiklik istediğinizde kahkül kesimi aslında çok iyi bir tercih olabilir. Eğer kahküllerinizi kuaföre gidip kestiremiyorsanız veya kahkülleriniz çok fazla uzamış ve artık gözlerinizi rahatsız ediyorsa kısaltmak istiyorsanız, size birkaç tüyo vermek isteriz.Kahkül modeline kara verirken ilk düşünmeniz gereken hangi kalınlıkta bir kahkül istiyorsunuz ona kara verin. Kahkülünüzün kalınlığını 1 parmak ile 3 parmak arasında olması gerekir. Zira 3 parmaktan daha kalın bir kahkül kesimi en geniş alın yapısında bile estetik durmayacaktır. Ama genel olarak en güzel kahkül modelleri 2 parmak kalınlığındaki kahkül modellerinde kendini gösterir. Kahkülünüzü keserken ayırdığınız 2 parmak kalınlığındaki saçın hizasında bir taç varmış gibi düşünün. Böylece yanlarınızdaki saçları da kahkül kesiminin içine koyabilirsiniz. Kahkül keseceğiniz makasınızın kumaş makası olması yeterlidir aslında, önemli olan makası vuruş seklinizdir. Ayrılmış olan kahküllerinizi kesmek üzereyken dikkat etmeniz gereken en önemli şey makası asla kaslarınızın üzerinden kullanmamanız gerektiğidir. Zira kasınızın üzerinden kahkül keserseniz gerçekten bir kahkül faciasına sebep olabilirsiniz. Kahkülünüzün nerde durmasını istiyorsanız o noktadan 4 santim yani ortalama 3 parmak kadar aşağıdan kesin. Çünkü saç dipleriniz kuruyunca saçlarınız yukarı kalkacaktır yani kahkülleriniz kısalacaktır. Birde saç kesmek konusunda profesyonel değilseniz muhtemelen biraz yamuk kesersiniz, bu yamuk saç kesimini düzeltmek içinde imkânınız olur. Buun yanında kahkül kesiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer ayrıntı, kahkül keserken makas darbesini bir defa atarak kahkülü kesmeniz gerektiğidir.

Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.

Sizler için birbirinden farklı ve şık kahkül modellerinden oluşan bir galeri hazırladım. Gerek kısa saçlar için gerekse uzun saçlar saçlar için birbirinden modern ve tarz saç tasarımları bir araya getirdiğim galerimizi inceleyerek yüz şeklinize en iyi uyan modeli uygulata bilirsiniz hanımlar. Unutmayın ki bazı zamanlarda saçlarınızda yaptığınız ufak değişimler hem psikolojinizi hemde görünümünüzü olumlu yönde etkileyecektir kolay gelsin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.