KadincaSayfa.Com

Uzun saç modelleri ve bakımı

Uzun saç modelleri ve bakımı

Aslına bakarsanız uzun saçarla sahip olmak cesaret ister. Çünkü uzun saçların bakımı, uzun saç modellerini sağlama her zaman daha çok emek ve zaman ister.

Örneğin uzun ve sağlıklı saçlarınızın olmasını istiyorsanız, öncelikle uzun saçların yıkama şeklinin daha fazla özen gösterdiğini bilmelisiniz. Yani uzun saçlı insanların saçları için kullanacağı şampuan direk saç derisi tipine göre belirlenmelidir. Örneğin uzun saçlarınızı sabah yıkadığınızda aynı günün akşamına saç diplerinizde yağlanma varsa, yağlı saçlar için kullanılacak şampuanı, şayet kepeklenme sorunu varsa kepeklenemeye karşı koruyucu bir saç bakım şampuanı seçmelisiniz. Bunun yanında uzun saçlarınıza kolay şekil vermek için banyo sonrası saçlarınıza mutlaka saç tipinize uygun bir saç bakım kremi kullanmalısınız. Yine uzun saç modellerinde sorun yaşamamak için, banyodan çıktığınızda mutlaka havlu ile saçınızın bütün nemini almalısınız. Hemen ardında uzun saçların sadece uçlarına saç kremi sürüp büyük dişli bir tarakla taramalısınız ki birazdan saç şekillendirme aşamasında sorun yaşamayın. Şayet düz fönlü uzun saç modellerinde hoşlanıyorsanız ve kuaföre gitmeye vaktiniz yoksa banyodan çıktıktan sonra uzun saçlarınızı bir elinizle telli bir tarakla tararken diğer elinizle fön makinesini tutmalısınız. Yani telli tarağınız uzun saçlarınızda akarken ardından fön makinesi takip etmelidir. Böylece hem saçınızı kurutmuş hem de dümdüz fönlü saçlara sahip olmuş olacaksınız. Şayet dalgalı uzun saç modellerinden hoşlanıyorsanız, banyodan çıktıktan sonra saç kurutma makinenizin ucuna vigo takarak sadece birkaç dakikada hem uzun saçlarınızı kurutmuş olursunuz hem de dalgalı uzun saçlara kavuşmuş olursunuz.
Galerimizi gezmek için, küçük fotolara tıklayın.


Saçlarınız çok gür değilse, katlı kestirmelisiniz. Böylece hem dolgun hem de gür görümlü saçlarınız olacak. Kat kestirdiğiniz saçlarınızın daha çabuk uzadığını göreceksiniz. Sadece ince telli kişiler değil katlı kesimin avantajlarından faydalanan. Kalın telli saçları olan kadınlarda rahatlıkla saçlarını katlı kestirebilirler, böylece daha havalı saçlara sahip olabilirler.Saçlarınız için E vitaminin önemini kavramalısınız. İçten alacağınız desteklerin yanı sıra, dıştan alınan gıdalarla da takviye yapmalısınız. Fıstık, fındık, badem aycekirdeği gibi gıdaları tüketerek E vitamini desteği alabilirsiniz. Banyodan sonra, havlunuzu sert hareketlerle saçınızı kurutma alışkanlığından vazgeçmelisiniz. onun yerine hafif hareketlerle suyunu almaya çalışmalıyız saçlarımızın.

.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.