KadincaSayfa.Com

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapinin 3 farklı etkisi vardır. Bunlardan birincisi; saç dökülmesi sorununu durdurmasıdır. Saç dökülmesi hem erkeklerde hem kadınlarda sıkça görülebilen farklı nedenlere bağlı olarak yaşanan bir tür saç sorunudur. Saç dökülmesinin sebebi ne olursa olsun saç mezoterapisi ile saç dökülmesinin önüne geçilmeye çalışılır ve yüksek oranda başarı elde edilir.
İkincisi; saç mezoterapisinin ikinci etkisi ise, saçın kalitesini artırarak daha canlı ve daha parlak saçlara kavuşmayı sağlar. Saç mezoterapisi ile yıpranmış saçlarınız daha gür, daha kalın, daha sağlıklı hale gelir.
Üçüncüsü; saç mezoterapinin üçüncü faydası ise, saçların döküldüğü boş alanlara uygulandığı zaman o boş alanların altında hala canlı saç hücreleri mevcutsa o hücreleri tekrar hareketlendirerek, yeni saçların çıkmasını sağlar.

Saç Mezoterapisi nedir

 

Saç mezoterapisi yaptırmak isteyenlerin en sık sorduğu soru, ne kadar süre ile mezoterapiyi tekrarlamak gerektiğidir. Saç mezoterapisi yaptırmanız gerektiğinde saçlarınızdaki sorunun nedeni önce belirlenir. Örneğin saçlarınız anemiye bağlı bir sebepten dökülmüş ise ve size anemi tedavisi uygulanıp saç mezoterapisi yapılırsa, bir daha anemi sorunu yaşamadığınız sürece saç mezoterapisi yaptırmak zorunda kalmazsınız. Ancak saç dökülmeleri genetik faktörlerden kaynaklanıyorsa ayda bir kez veya üç ayda bir kez bir seans olmak üzere saç mezoterapisi yaptırabilirsiniz.

Saç mezoterapisi kadın erkek fark etmeden, yaş sınırı olmadan saçı dökülen herkese uygulanabilir. Saç mezoterapisi yaptırırken herhangi bir acı veya ağrı hissetmezsiniz. Saç mezoterapisi uygulaması sonunda özel bir ilaç verilerek sonucun kalıcılığı sağlanabilir. Saç mezoterapisi yapılırken çok ince uçlu bir iğnenin içine vitaminler gibi faydalı bir karşım vardır ve saçlı deriye bu karışım enjekte edilir. Saç mezoterapisinde yaptırmak istediğinizde harcayacağınız zaman süresi 10 dakika ile 30 dakika arasında değişmektedir. Ortalama haftada bir kez ya da iki haftada bir kez olmak üzere, 10 seans saç mezoterapisi için yeterlidir. Ancak saç dökülme sorununuz yoksa sadece saçlarınızı daha sağlıklı bir hale getirmek için saç mezoterapisi yaptırmak istiyorsanız, iki haftada bir seans olmak üzere 5 seans saç mezoterapisi saha sağlıklı ve parlak saçlara kavuşmanız için yeterli olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.