KadincaSayfa.Com

Saç Maskeleri, Papaya Maskesinin Faydaları

Saç Maskeleri, Papaya Maskesinin Faydaları

Saç Maskeleri, Papaya Maskesinin Faydaları

İnce telli saçlar soğuk hava koşullarında daha çok yıpranır ve bu tip saçları banyodan sonra fön kullanarak kurutmayınız. Bunun yerine havlu ile masaj yapar gibi suyunu alıp, doğal bir şekilde kurumasını sağlayınız. Saç maskeleri ile haftada bir gün bakım uygulayınız. Ayrıca Papaya saçlardaki aşırı yağlanmaya iyi gelir. Saçlardaki yağlanmayı azaltıcı özelliği bilinen bir gerçektir.Papaya maskesi kullanan kişilerin saçlarının daha çok parladığı gözlemlenmiştir.

Papaya saç maskesi (1)

Papaya saç maskesi için malzeme listesi

Bir tane olgun papaya.
½ fincan hindistan cevizi sütü
3 çorba kaşığı bal.

Papaya saç maskesinin hazırlanışı ve uygulması

Papayayı, blendrdan geçirip püre haline getirelim. Maske kabımıza alalım, üzerine balı ve hindistancevizi sütü alıp iyice karıştıralım. Karışımı saç diplerimize masaj yapar gibi sürelim. Duş başlığı ile yarım saat bekletip, durulayalım. Yumuşacık ve ışıl ışıl saçlara kavuşacaksınız.

papaya saç maskesinin hazırlanışı ve uygulması

 

Papaya saç maskesi (2)

Papaya saç maskesi için malzeme listesi

Bir tane, olgun papaya, ( doğranmış)
Bir tane, olgun muz, (doğranmış)
Bir yemek kaşığı, melas
Bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
Bir fincan, yoğurt

Papaya saç maskesinin hazırlanışı ve uygulması

1 tane doğranmış papayayı, bir tane doğranmış muzu, 1 yemek kaşığı, melası, 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını ve 1 fincan yoğurdu blendera koyalım ve iyice karıştıralım. Papaya saç maskesini hazırladıktan sonra bir köşeye alalım. Saçlarınız kirli ise yıkayalım, eğer temiz ise nelendirelim. Daha sonra papaya maskesini saçlarımıza uygulayalım, uyguladıktan sonra saç bonesi ile saçlarımızı kapatalım. Yaklaşık yarım saat maskeyi saçımızda bekleyelim, süre sonunda ısıttığınız bir havlu ile saçlarımızı saralım bu şekilde bir yarım saat daha bekletelim. Toplam bir saatin sonunda saçlarımızı saçınıza uygun şampuan ve saç kremi ile saçlarımızı yıkayalım. Papaya maskesinin içine dilerseniz, saç kremi de ekleyebilirsiniz. Böylece saçlarınıza eksradan bir yumuşaklık katabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.