KadincaSayfa.Com

Saç Bakım Ürünleri

Saç Bakım Ürünleri

Saç Bakım Ürünleri

Kışın ne tür saç bakım ürünleri kullanabiliriz?

Kışın kullanacağımız saç bakım ürünleri mevsime göre özellik göstermektedir. Kış mevsiminde kurumaya daha fazla meyilli olduğundan kullanacağımız ürünlerinde nemlendirici şampuanlar olmasına öncelikle öneriyoruz. Yine sacı boyalı olanlar bu nemlendirici şampuanlara ek olarak saç kremlerini de kullanmalıdırlar. Kışın saçlarımız soğuktan koruyabilmek için bakım serumlarından faydalanabilirsiniz. Bunlar çoğunluğu keratin ve slikon içermektedir ve sacın etrafını oluşturdukları koruyucu tabaka soğuğun saçlarımıza işlemesine gevrekleştirmesini önler. Saçları yağlı olan bir kişinin kışın daha da çok yağlandığının farkındadır. Soğuktan dolayı kafamıza taktığımız şapka ve bereler saçımızın daha çok yağlanmasına neden olmaktadır. Hal böyle olunca daha sık yıkarız saçlarımızı daha sık yıkanan saçlar daha çabuk yağlanır. Ve böylece kısır döngü başlar, saçlarımızın çabuk yağlanmasını önlemek için sık yıkamamalıyız. Saçların 2-3 gün yıkamak en sağlıklı yıkama şeklidir. Yağlı saçlı kişilerin, banyoda uzun süre kalmamaları gerekir. Çok sıcak su kullanmamalı, çok fazla fırçalanmaması gerekir ve uygun şampuan kullanın. Ara sıra lik maskesi uygulamalısınız.

Sağlıklı, parlak, gür saçlara sahip olmak için kullanabileceğiniz birçok saç bakım ürünü mevcut. Kozmetik sanayi, saç bakım ürünleri alanında oldukça geniş bir yelpazede çalışıyor.

Düzleştirici Jeller ve Kremler

Saç bakım ürünlerinde en çok rağbet edilen ürünlerin başında gelen saç düzleştirici jel ve kremleri, banyo sonrası saçlarınıza sürüp, hemen fön tutarak kullanmanız gerekiyor. Bu tip saç düzleştirici kremler ve jeller nemli saçlara uygulanırsa olumlu etki gösterdiği için, ıslak saçlara uygulanması ve sıcak hava üfüren fön makinesi ile kurutulması gerekiyor.

Hacim Verici Jel

Bazı kadınların saçları ne kadar uzun olursa olsun, hacimsiz bir görüntüye sahiptir. Saç bakım ürünlerinde bazı jeller saça hacim kazandırarak daha gür, daha güzel saçlara kavuşmanızı sağlayabilir. Saçlarınıza süreceğiniz hacim verici jelin ardından sıcak hava ile fön tutmanız yeterli olmaktadır

Kalıplayıcı Maskeler ve Kremler

Saçlarınız çok kabarık ve tülerik duruyorsa, daha az hacimli gösterip aynı zamanda tülermesinide önlemeye yarayan bazı saç bakım maskeleri ve saç bakım kremlerini sürebilir kendi halinde kurumaya bırakabilirsiniz. Saçınızda kuruduğundan rahatsız edici bir hacmi olmadığını ve tülermediğini göreceksiniz
Saç parlatıcı saç bakım ürünleri-

Köpük kremler

Saçlarınızın istediğiniz şeklide uzun süre kalmasını sağlamak aynı zamanda doğal görünümünü korumak istiyorsanız, saç köpüklerini kullanabilirsiniz. Nemli yada kuru saçlarınıza avucunuza sıkacağınız bir miktar saç köpüğünü masaj yapar gibi saçlarınızın ucundan diplerine doğru sürüp olduğu gibi bırakın. Saçlarınız mevcut şeklini gün boyu koruyacaktır.

Saç parlatıcı saç bakım ürünleri

Saçlarınızı düzenli yıkamanıza rağmen, saç bakımınıza özen göstermenize rağmen hala ışıl ışıl parlayan saçlara sahip olamıyorsanız, saç parlatıcı ürünlere başvurabilirsiniz. Saç parlatıcı ürünler saçlarını yağlandırmadan parlak görünmesini sağlar.

Pomatlar

Saçlarınızın sürekli sert halinden şikâyetçi iseniz, saç yumuşatıcı etkiye sahip saç pomatlarını mutlaka denemelisiniz. Zira saç bakım ürünleri içinde, saçları ipek gibi gösteren en iyi saç bakım ürünü saç pomatları diyebiliriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.