KadincaSayfa.Com

Saç Bakım İncelikleri

Saç Bakım İncelikleri

Kıvırcık saçlar için nasıl bir bakım uygulanmalı?

Kıvırcık saç bakımı nasıl olmalıdır? Sacın durumuna göre değişkenlik gösterir, genellikle kuru olur kıvırcık saçlar, bu yüzden nemlendirici özelliği olan şampuan ve maskelerin kullanılması tavsiye ederiz. Bu şampuanlarda ikiye ayrılır bükleleri güçlendirici saç maskeleri ve düzleşmesini sağlayan saç maskesi. Kıvırcık saçlar kuru ve bakımsız olduğu için dalga ve büklesini ortaya çıkarmak için bakım uygulamalıyız öncelikle. Saçlarımızı önce bükle yapıcı şampuan ile yıkayalım, ve iyi bir maske yardımı ile dipten uca bakımını yapmaya başlıyoruz. Ürünümüzü önce avuç içinde yedirip saça dipten uca parmaklarımızın arasında masaj yapacak şekilde sürüyoruz. Kesinlikle sert hareketlerle saçlarımızı çitiler gibi sürmeyelim maskeyi saçımıza. Çünkü çitileme hareketi saçımızın nemini ortaya çıkarır. Mutlaka ürünü dipten uca masaj yaparak sürmemiz gerekiyor. Ürünü saça yedirdikten sonra saçımızı ısıtıcıya alalım 10 dakika ısıtıcıda tuttuktan sonra bakımı tamamlıyor ve saçımızı duruluyoruz. Artık şekilendirmeye hazırız, iri dişli bir tarak yardımı ile öncelikle saçlarımızı açalım. Saç şekillendirme köpüğünü avucumuzun içine sıkıyoruz, ve küçük tutamlar halinde saçlarımızın uçlarına yedirerek sürüyoruz. Bu işlemde dikkat etmemiz en önemli unsur bir kerede sürmemeliyiz, zira şekillendirme için homojen bir dağılım olması gerekmektedir. Bu yüzden azar azar tüm saça yedirerek sürmemiz gerekmektedir. Ürünümüzü saça yedirdikten sonra artık kurutmaya geçebiliriz. Kıvırcık saç kurutucusu ile saçlarımızı kurutma işlemine geçelim, kurutma işlemi bittikten sonra kıvırcık saç bakımı tamamlanmış olmaktadır.

Perma yaptırmak saçları nasıl etkiler?

Bu çok fazla sorulan bir soru, tabi ki perma uygulaması kimyasal bir işlemdir kimyasal her işlemin sonucunda saçlarınız bir şekilde eksilecektir, mutlaka az da olsa bir zarar verecektir. Ancak geçmiş yıllarda perma uygulamalarında çok kuvvetli ürünler kullanıldığı için yanlış uygulamalar yapıldığı için halk arasında saçlar permadan yandı gibi bir takım şehir efsaneleri bulunmakta ve hakikaten olmuş olaylardır. Ancak şu anda Türkiye’de tüm Dünya’da çok güzel ve yumuşak perma ürünleri kullanılmakta. Bu ürünler iyi bir kuaför elinde harika sonuçlar çıkarmaktadır.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.