KadincaSayfa.Com

Persan Perde ve Döşemelik Kumaş Modelleri

Persan Perde ve Döşemelik Kumaş Modelleri

Perde ve döşeme dekorasyonunda hiç şüphesiz son nokta kumaşların. Ayrıca mekanların en sıcak unsuru da kumaşlar. Persan perde ise döşemelik, perdelik, tül ve tekstil aksesuarlarına kadar kumaşlarıyla tasarım dünyasının en önemli yerlerinden biri oluyor. Her yıl farklı desen ve renklerle karşımıza çıkan Persan perde ve döşemelik kumaşlar 2015 yılında da şık ve estetik tasarımlarla bizlerin beğenisine sunuluyor.

Döşemelik kumaş ve perde uyumunda nelere dikkat edilmeli?

Döşemelik kumaş ve perde uyumunda daha çok renkleri ve dokuları önemlidir. Örneğin perdenin içindeki renkten ara renklerden koltuk seçilebilir, yada koltuğun içindeki renklerden perde seçilebilir. ve bunlar tamamen birbirleri ile zıt renkler olabileceği gibi pastel renklerden hoşlanan biri için hepsi pastel renklerden de seçilebilir. Birbirine zıt tonlardan örnek vermek gerekirse, koyu kahve bir renk ile acık renk bej tonlarında bir koltuk seçilebilir. ikisininde kotu renk olması ortamı çok boğacağından çok koyu renkler seçilmez. Zıt renkler daha çok tercih edilen renklerdir, döşemelik kumaşla perde uyumunda renk haricinde dokularında uyumlu olması gerekir, örneğin koltuk parlak bir kumaştan sa, perde de mutlaka biraz parlaklık olması gerekir. Örneğin koltuk satense perdenin keten olması oldukça kötü bir görüntü oluşabilir, o yüzden dokularında mutlaka bir uyum olması gerekmektedir.

Koltuk takımım için uygun kumaş rengini nasıl seçebilirim?

Öncelikle kumaş rengini belirleyici olan kişinin renk ve tercihleridir. Onun dışında mobilyanın rengi, halının rengi, perdenin rengi bunlarda belirleyici unsurlardan bir kaç tanesidir. Birbirleri ile uyum sağlayan renkler mavi ve kahve gibi, acık pembe bebek pembesi dediğimiz ve açık mor lila birbirleri ile uyum gösteren renklerdir. Durgun evlerde daha dingin evlerde acık pastel tonlar, daha eğlenceli daha dinamik olan evlerde ise daha uç tonlar tercih edilebilir. Klasik mobilyalarda altın sarısı renkler ve bordo renkler uyum sağlamakta, ve modern mobilyalarda ise daha çok acık renkler fil dişi, beyaz düz renkler tercih edilebilir.
Klasik ve modern perde ve döşemelik kumaşlardan oluşan tasarımlarla, sizleri galerimize davet ediyorum…

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.