KadincaSayfa.Com

Çok Güzel Şal Modelleri

Çok Güzel Şal Modelleri

Baktüs Şal Yapımı

Çok ptarik bir şal yapımı ile sizlerleyiz, biz angora ip kullandık siz isterseniz yazlık ip kullanabilirsiniz. Modelimize dört ilmek başlayalım her ön yüzünde dört sırada bir birinci ilemgi örelim ikinci ilmeğin dibinden arttıralım ki yavaş yavaş yükselsin eğer her sırada artırırsak birden genişleyebilir. On ilmeğe getirdiğimiz zaman ajur kısmını oluşturmaya başlayacağız yalnız ajurların bunun büyümesinde hiç bir etkisi olmayacak sadece bir örnektir. Şalı büyütürken sadece dört sırada bir arttıracağız, ilk ajuru oluşturmaya başlayalım. modelin düz kısmından başlayalım 3 tane düz örgü yapalım sırası gelmişken modelin tabanı düz örgü olacak, üç tane düz ördükten sonra bir tane üzerine ip dolayalım ve iki tane birden keselim. Burada bir tane ajur oluşturduk sonra sıra sonuna kadar düz örelim. Biz ilk sırada bir tane yaptık büyüdükçe ajurların sayısı artacak, 2. sırayı hiç bir şey yapmadan örelim. Ajurları ön kısımdan yapacağız bu arada dört sırada bir arttırmayı unutmayınız şalımız 90 cn olana kadar, ön sıraya geçince ilk ajuru 3. ilmekten sonra kurmuştuk, şimdi 4 tane ilmek ördükten sonra üzerine bir alıp 2 kesiyoruz. Sıra sonuna kadar yine örelim. Dönelim tersi yine düz bir şekilde örelim, modeller yavaş yavaş kaya kaya gidecegi için ilk açtığımız acur bir süre sonra gidecek yer kalmadığı için daralacaktır. Örgüde yedi ilmek kalana kadar ajurları kaydırarak örelim, daha sonra ikinci ajurun yerini yedi ilmekleriniz olduğu zaman baştan iki taneyi örelim daha sonra üzerine ipi dolayalım ve 2 tane keselim iki ajur arası kestikten sonra düz örelim. Bu şekilde 90 santim ördükten sonra artık eksiltme işlemi başlayacak, yine düz kısmından ilk ilmeği örelim ikinci ilmekte iki tane keselim bu işlemi yine dört sıra da bir yapacağız. Bu arada ajur işlemimiz devam edecek ve bu şekilde dört ilmek kalana kadar devam edecek.

Başka bir şal modeli

YAPILIŞI:10 zincir çekip halka oluşturalım birleştirip içine 30 tane trabzan yapalım ve üzerilerine tekrar 30 tane tor yani örümcek yapalım örümcek aralarına sık iğne yapıyoruz ve motifleri bitirip üzerlerine 15 veya 20 zincir çekiyoruz elinizin sıklığına göre bu sayı değişebilir.Ve birleştiriyoruz motif sayısı yazmıyorum isteğe ve boyuta göre değişir .

Örümcekli Mavi Şal Örneği Modeli yapılışı Yapımı Anlatımı

Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.