KadincaSayfa.Com

Harika Şal Modelleri

Harika Şal Modelleri

Merhaba, değerli takipçilerimiz, bugün konumuz şal modelleri örmesi kolay olan şal modellerini yapmak düşündüğünüz kadar zor değil. Şal örmede o kadar çok örgü bilginizin olmasına da gerek yok, tığ işi yapmasını bilin ya da şiş işi yapmayı bilmeniz yeterli olacaktır. İster tığ ile motif motif yapın birleştirin, isterseniz şiş ile artırarak üçgen şekli vererek bitirelim. İsterseniz yaka kısmından başlayarak keserek gidin, bu kadar basit bir örgü tekniği ile harika şallar yapabilirsiniz kendinize veya sevdiklerinize. Bugün size 2 tane şal modeli yapılışını vereceğiz ve çok güzel bir galeri hazırladık. İlk modelimiz çok kolay ve basit, çok kısa süre içinde bitmesi de ayrıca artı vermektedir bu modelimize, sözü fazla uzatmadan? şal modelimize geçelim.

Modelimize, alttan başlıyoruz, sekiz ilmek atalım ve iki sıra haroşo örelim. Üçüncü sıraya geçtikten sonra bir tane haroşo örelim, daha sonra şişin üzerine bir ilmek alalım bu sırayı bu şekilde örerek bitirelim. Arkaya döndüğümüzde şişe doladığımız ipi serbest bırakalım ve haroşo ördüğümüz örgüyü haroşo örelim. Bu şekilde modelimizi ortaya çıkarmış olacağız. İki sıra ördükten sonra her iki tarafından birer ilmek artıralım, iki sıra artırmadan haroşo örelim yine yanlardan arttıralım. Bu şekilde üçgen şekil verene kadar arttırma işlemine devam edelim. Bu yüz veya doksan olana kadar şalı örmeye devam edelim bu şekilde. Şal bittikten sonra, etek uçlarına istediğimiz büyüklükte belli aralıklarla saçak yaparak şalı tamamlıyoruz.

YAPILIŞI:Modelimizin 1 dar ve 1 uzun yanları uzunluğunca zincir çekelim.
İlk sırada 1 kafes 1 badem 3 kafes 1 badem 3 zincir 1 badem 3 kafes 1 badem
3 kafes 1 badem 3 zincir çekelim büyük zincirimizi L biçiminde köşe oluşturalım.
2. sıra:ipi büyük zincirin üzerinde 3 zincir yürütüp 3 zincir 3 lü trabzan 1 kafes yapalım
3 zincir 1 fıstık yapıp 1 alttaki 3 boşluğun ortasındaki boşluğa 3 lü tarabzan ile ekleyip
3 zincir ve 3 lü trabzanlar ile fotodaki gibi modelimizi tamamlıyoruz.
Bu şekilde örgüyü tamamlayıp uç kısımlarına fıstıklar ile saçak yapıyoruz.
Şal Modeli Anlatımı Yapılışı Nasıl Yapılır

Şal Modeli Anlatımı Yapılışı Nasıl Yapılır

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birini tıklayarak GALERİMİZİ gidebilirsiniz..

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.