KadincaSayfa.Com

Şık Şal Örnekleri

Şık Şal Örnekleri

Şallar artık orta yaşlı bayanların omuzlarında değil, gençlerinde farklı bağlama şekilleri ile omuzlarında. Şal serin havalarda kıyafetimizi tamamlayan, yerine göre aksesuar olarak kullanılan tamamlayıcı giysidir. Annelerinizin dolapta durun şallarını çıkarıp kullanabilirsiniz artık, demode değil artık, moda şal kullanımı. En sade kıyafet bir anda şık bir kıyafete dönebilir şallar gardolabımızda olması gereken eşyalarımızın arasındadır.farklı ve kolay modeller paylaşıyorum kolay gelsin.İyi günlerde kullanınız.

Badem modelli  Şal modeli (anlatımlı)
16 ilmek atalım, bir sıra örelim tersten, düz tarafa geçince örneği kurmaya başlayalım. Bunun için 2 ilmek düz örelim çift dolayıp 3 tane ilmek keselim, bu şekilde sıra sonuna kadar gidelim. Sıra sonunda yine 2 ilmeği düz örelim. 3 sıra bu şekilde yapacağız, çift dolayıp 3 keseceğiz. 4. sıraya geçtikten sonra 1 ilmek örelim, 1 şişe ip dolayalım, keseceğiz (arttırdığımız bir ilmeğide kesmek için alalım) çift dolayalım, 2 keselim (burada dikkat etmemiz gereken konu alttaki kestiğimiz ilmeğide alarak kesip yapmamız. Kısaca 3 kemiş olacağız bu durumda) Şal modelindeki bademler nasıl yapılır? Yine 2 dolayıp alttan aldığımız ilmeği şişe geçirip öyle keseceğiz. 1 sıra bu şekilde öreceğiz. bu şekilde örmeye devam edeceğiz.

anlatımlı şal modeli
Pembe sevenler için çok güzel, hem yaz hem de kışın kullanabileceğiniz kombinlediğiniz kıyaferlere şık bir hava  verecek şiş işi şal modeli veriyoruz sizlere. Bitmiş halini ve örgü şemasını paylaşıyoruz bu modelimizin örgü örmeyi seven bayanlar hiç zorlanmadan yapacaktır bu modeli.
pembe sevenler içinpembe sevenler için.jpg2
Dantelin şık zarafetini şala taşımaya ne dersiniz? Bu modelimizde ince dantel ipi kullanılmış sanat eseri gibi duran bu şal modelinin bitmiş hali ve yapımı için şemasını paylaşıyoruz. Bu şal modelini özel günler için tasarlanmış, düğün mevsimine girdiğimiz şu günlerle bizi takip eden örgü seven takipçilerimizin işine yarayacağını düşünerek paylaşıma sunmak istedik. Emeğe saygı duyduğumuz için tasarımcının da ismini vermek isteriz bu muhteşem modelin. Tasarımcı: Dorothy Siemens
dantel modeli -şal modeli dantel modeli -şal modeli.jpg2
Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.