KadincaSayfa.Com

Mutfak Dolabı Tasarımları

Mutfak Dolabı Tasarımları

Mutfak dolabını seçerken,renklere önem vermelisiniz,örneğin koyu renk büyük mutfaklarda hoş dururken,küçük mutfaklarda mutfağınızın daha küçük durmasına neden olucaktır.Mutfağınızın ışık alması da etken olucaktır,ışık alan mutfaklarda koyu renk kullanabilirsiniz.Az ışık alan mutfaklara açık renk mutfak dolabı refah ve hoş görünüm kazanacaktır.
Tabii bu bizim zevklerimizle belirlenecektir,ister klasik ister çağdaş olsun,mutfağımızın durumu çok önemlidir bunu göz ardı etmemeliyiz.
Küçük mutfağın her cm,mini düşünülenerek tasarlanmış dolap tasarımı.Gömme dolapları ile kullanımı pratikleştirilmiş,zarif ve çağdaş bir görünüm kazandırılmış.

Rahat kullanım için mutfak dolapları hangi özellikleri taşımalı?

Öncelikle kendi boyunuza ve fiziğimizi uygun yükseklikte dolapları kendi özel marangozumuza veya imalatcılara veya hazır mutfakçılara mutlaka belimizden satandartı düşündüğümüzde zaten 90 cm kabul ediyoruz ama standartları kendiniz için her zaman değiştirebileceginizi lütfen unutmayın. Hep standartları kabul etmeyin, yerden 90 cm ama boyunuz uzun olduğu için sürekli eğilmek zorunda kalıyorsunuz hal böyle olunca sağlığınız da zaman içinde bozulmalar olabilir. Bu nedenle kendi fiziğimize göre bir kere mobilyayı yaptırıyoruz, ikincisi dolap içleri, tencerenizi koyuyorsunuz ama tencerelerizin girmesine izin vermiyor, o zaman ne yapıyoruz imalatçıya rafların mutlaka hareketli raf olmasını söyleyeceksiniz. Böylece her 5 cm bir o raf pimlerinini çıkarıp takabilme rahatlığı olabilecek yükseklikler bulunsun mutfak dolaplarınızda. Geldik mutfak dolaplarının ön cephesine dvamlı parmak izi mi kalıyor, dolap kapaklarınızda sebebi mutlaka mutfak dolap kapaklarınız parlak bir yüzeye sahiptir. Tabi ki parlak yüzeyler ışığı yansımasını ve etrafa yayılmasını sağlayacak çok modern ve kullanışlı gözükecek. Ama tabi ki her güzelliğin bir de kusuru vardır, biliyorsunuz o nedenle mümkünse mat mutfak dolap kapakları seçmeye özen gösterelim. Çünkü parlak kapakları kullandığımız zaman elimizden inanın ki bez düşmeyecektir. Bu lake kapak olabilir veya laminet kapak olabilir pvs kapak modelleri de olabilir. Bu sizin tercihiniz ama bizim her zaman tavsiyemiz masif veya ahşap dolap kapaklarıdır. Dolap kapaklarını acarken rahat kullanabilmek için kupları mümkün olduğunca geniş ve derin kuplar tercih edelim mutfak dolap kapaklarında.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak Galerimize gidebilirsiniz.

Alt Kategoriler:

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica