KadincaSayfa.Com

Mutfak Ada Üniteleri

Mutfak Ada Üniteleri

Günümüz mutfak tasarımlarında açık mutfak modellerinde görmeye alışık olduğumuz ada üniteleri, estetik açıdan istenilen görselliği oldukça iyi sağlıyor. İşlevsel ve ergonomik oluşları ile de son zamanlarda oldukça ilgi topluyor. Ahşap modellerinde doğadan gelen doğallık ön plana çıkarken renkli tasarımlar da modern bir hava esiyor. İşte ben de sizlere bugün mutfak ada ünitelerini araştırdım ve sizlerle paylaşmak istiyorum. Geniş mekanlar için ideal ortamlar yaratabileceğiniz mutfak ada ünitelerini, dilerseniz birlikte inceleyelim… Dar uzun şık bir ada ünitesi.

Ada tipi mutfak hangi evler için uygun olur?

Ada mutfak mutfak modellerinin ortada kullanıldığı bir yerleşim şeklidir. Dört tarafı acık olabilir, veya yarım ada dediğimiz şekilde üç tarafı açık olarak yerleşim olabilir. Ada mutfaklar tabi ki birazcık daha büyük bir mutfak mekanı gerektiriyor kullanım rahatlığı vardır. Ada mutfakta masa gibi yemek alanı gibi de kullanıla bilirsiniz sadece çalışma alanı olarak kullanabilirsiniz. Veya bir pişirme grubu veya yıkama grubu ada mutfakta değerlendirilir, ada mutfağı tercih eden kişiler çok var ama dediğimiz gibi mekanınız büyükse bu tip mutfak düşünmelisiniz. Küçük mutfaklarda maalesef yarım ada şeklinde olabiliyor ancak, tabi yarım ada mutfağa da uygun olmalı mutfağınız . Ada mutfağı tercih etmemizdeki sebeplerden bir tanesi de mutfakta değişik bir stil yaratmak isteyen insanların tercihi. İşte daha hareketli bir mutfak tasarımı isteyen kişilerin işte normal mutfak tasarımlarından biraz daha şık durduğu için ada mutfağı tercih ediyorlar. Ada mutfakta eğer pişirme grubunu da adada kullanacaksak mutlaka ve mutlaka ankastre cihazlar kullanılması gerekmektedir. Ankastre fırın, Ankastre ocak ve ada tipi davlumbaz kullanılması gerekiyor. Eskiden kullandığımız veya hala evlerimizde kullanılan klasik fırınlar yani tam boy fırınlar ada mutfakların pişirme gruplarında kullanılmaz.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Alt Kategoriler:

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.