KadincaSayfa.Com

Moda Sakal Modelleri Nelerdir?

Moda Sakal Modelleri Nelerdir?

Bu yıl kullanılan sakal modelleri, kısadan uzuna doğru akan yani eski enselere yapılan naturel saç kesimleri gibi şimdi yanaktan sıfır aşağıya doğru süzülüp gelen uzatan bir sakal, kısadan uzuna doğru akıyor ve yanakta boğuluyor. Altta da kısadan uzuna doğru çıkıyor. Şimdi bu yıl moda olan sakal modelleri hangileri, onları inceleyelim.

Hipster sakalı nasıl bir sakal modelidir?

Hipster 1900’lü yıllarda çok kullanılan ve günümüzde de moda olan ve insanların tercih ettiği bir sakal. Aslında bu çok şekil verilen değil şekilsizliğin beğentisi olan bie sakal, salaş bir sakal sacın sakalın birbirine karışması demek anlamında kullanılır. Yanakların bıyıkların daha temiz olanıdır, sakalın karışık olduğu bir model. Bu sakalın uzun olması gerekiyor, bıyıklar uzun bırakabiliyor ama dudak hızasında olması daha uygun olacaktır. Kaşlarınızda ki uzun kılları almayı unutmamalısınız çünkü sakala bakıldığı zaman yüz değil sakal dikkat çekmesi için yapılan bir işlem. Hipster sakalı her kişiye farklı olmalıdır, örneğin geniş ve çıkık çenelerde çene bölgesindeki sakallar daha kısa bırakılmalı. Dar çene yapısına sahip kişiler de sakallar daha kısa olmalı.

Kaba sakal nasıl bir sakal modelidir?

Dağınık, tüm yüzü saran yoğun görünümlü bir sakal modelidir. Bu sakalı bırakacak kişilerin bazı şeyleri düşünmeleri gerekir, çene yapısı ve omuz genişliği çok önemlidir. Zira çene ve omuzlara orantısız bırakılan sakal çok iyi durmayacaktır. Eğer çene yapınız çok belirgin ise dağınık duran sakal size iyi durmayacaktır, bu tip çene yapılarına daha kısa sakal şekli vermelisiniz. Ama tersi ise yani çeneniz dar yapılı ise uzun bırakabilirsiniz. Omuz genişliğini de unutmamak gerekir, çünkü sakalın şeklini verirken omuz genişliği çok önemli şayet onuz yapınız dar ise sakalınızı uzun bırakabilirsiniz. Yol eğer geniş bir omuz yapısına sahipseniz kısa olmasına gayret etmelisiniz.

Top sakalı kimler tercih edebilir?

Top sakal tercihi, kişinin yüz hatlarına, sakalın azlığına çokluğuna orantılı bir durumdur. Ayrıca kılın yoğun olduğu bir bölgeyi ön plana çıkarmak istiyorsa kullanacak olan kişinin böyle bir talebi varsa kılın az olduğu bölgeyi kesip kılın çok olduğu bölgeyi uzun bırakarak o insanın kendi sakal çıkışını kıl yapısına göre değişen bir durum. Yani kişiye özel bir sakal bir sakal top sakal. Klasik bilinen çizgi halinde bir sakal değil o insanın nasıl olması gerekiyorsa öyle bir top sakal, top sakal bırakacak kişilerin dikkat etmesi gereken hususlar: sakalın çeneye oranı, bıyık kısının kaşlarla olan orantısı çok önemli. Diğer önemli bir husussa bıyığın her zaman kaşları baz alınması gerekir eğer kişinin kaşları kalın ve uzun ise bıyıklarını da uzun bırakabilir. Ayrıca çene yapısı ve sakal dağılımı da top sakal için çok önemlidir.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica