KadincaSayfa.Com

Meme Büyütme Ameliyatı Nedir?

Meme Büyütme Ameliyatı Nedir?

Meme Büyütme Ameliyatı nedir?

Birçok kadın için göğüsler, kadınlığın dişiliğin simgesi olarak kabul edilmektedir. Bu sebeple küçük göğüslere sahip olan kadınlar kendilerini çoğu zaman dişi, seksi, çekici bir kadın olarak görmezler. Küçük göğüslere sahip olmak birçok kadında kendisini yetersiz hissetme duygusuna sebep olduğundan akabinde psikolojik sıkıntıları getirir. Büyük göğüslere sahip olma hayali birçok kadını meme büyütme yani göğüs büyütme estetik ameliyatına başvurmaya iter.

Göğüslerin küçük olmasının birçok nedeni olabilir. Kimi kadınlar doğuştan küçük göğüslüdür, kimi kadınlardan doğum sonrası bebek emzirme ile küçülür ve sarkar. Bunun yanında bazı kadınlarda göğüslerden biri diğerine göre daha küçük olabilir.

Estetik cerrahinin her geçen gün gelişmesi ile meme büyütme ameliyatlarında daha başarılı sonuçlar elde edilmeye başlanmıştır.

Silikon meme protezi (implantı) nedir?

Meme protezi, göğüs şeklini andıran, yuvarlak ve anatomik meme protezi isimli damla şeklindeki göğüs silikonlarıdır. Silikon meme protezlerinin üst yüzeyi tırtıllı bir yapıya sahiptir. Yüzeyin tırıllı olması, silikonların vücut dokuları ile uyum sağlamasına yarar.

göğüs-büyütme-estetiği-300x244

Ameliyat öncesi bilmeniz gerekenler

Meme büyütme ameliyatı yaptırmaya karar verdiğinizde, ilk önce kesinlikle alanında uzmanlaşmış birçok referansı olan bir plastik cerraha başvurmalısınız. Uzman plastik cerrahınıza önce isteklerinizi tam olarak, en ince ayrıntısına kadar belirtin. Cerrahınızın sizi dinledikten sonra muayene edecektir ve isteklerinize göğüs kafesinizin, üst beden genişlik ve uzunluğunuzun ne kadar uygun olacağını değerlendirecek ve size ameliyat sonucunda nasıl bir göğüs yapısının en uygun olduğunu anlatacaktır.

Yaşınızın 40 ın üzerinde ise ameliyat öncesi mutlaka mamografi ve ultrasonografi radyolojik tetkikleri yaptırın ve bu sonuçları kaybetmeyin.

Meme büyütme ameliyatının dezavantajları var mıdır?

Genel göğüs büyütme estetiği ameliyatından sonra görülen şikâyetler yapılana ameliyatın tekniğine bağlı olarak göğüs uçlarında yaşanan his kaybı olabilir.

Bunun yanında göğüslerin içine konan meme protezinin etrafında bazen kapsüller oluşabilir buda göğüslere sertlik verir.

Meme Büyütme Ameliyatında hangi tür anestezi uygulanır ve ameliyat süresi ne kadardır?

Meme büyütme estetik ameliyatları genelde 1-2 saat sürmektedir ve genel anestezi uygulaması altında yapılır.

Göğüs büyütme estetiğinde silikonlar nasıl yerleştirilir?

Meme büyütme estetik ameliyatında silikonlar üç farklı bölgeden kesi yapılarak yerleştirilir.

  • Göğüs altındaki kıvrımlardan
  • Göğüs ucunun altın kısmından
  • Koltukaltı bölgesinden

Son birkaç yıldır estetik göğüs büyütme ameliyatında, göbek üzerinden kesi açılarak göğüs büyütme silikonları yerleştiriliyor olsa da ameliyat izi kesinlikle kalıyor.

Ameliyat sonrası

Estetik göğüs büyütme ameliyatından sonra göğüsleriniz muhtemelen ödem, morluk ve şişlikler olacaktır. Bu gayet normal bir durumdur ve 10 gün içinde bu şikâyetleriniz büyük ölçüde geçmiş olacaktır.

Meme büyütme ameliyatından sonraki ilk bir hafta hafif derecede ağrılarınız olacaktır. Doktorunuzun verdiği ağrı kesiciler bu ilk bir haftayı ağrısız atlamanıza yardımcı olacaktır.

Ameliyat dikişleriniz kendiliğinden eriyen dikişler olarak atılır. Şayet kendiliğinden erimeyen alınması gereken dikişler atılmış ise ameliyattan 10 gün sonra dikişleriniz alınacaktır.

Estetik göğüs büyütme ameliyatından sonra 10 gün kadar dinlenmeniz ve 10 gün sonra işinize dönmeniz sağlığınız açısından daha faydalı olacağı gibi doktorunuz uygun görürse 3 gün sonrada iş hayatınıza dönüş yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.