KadincaSayfa.Com

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı

 

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Göğüsler neden sarkar?

 

Bazı kadınlarda yaşlanmaya bağlı olarak, bazı kadınlarda hormonsal sorunlara bağlı olarak, bazı kadınlarda doğum sonrası bebek emzirmeye bağlı olarak göğüslerde sarkmalar oluşur.

Kimi kadınlarda da doğuştan var olan memeleri taşımakla görevli olan bağların çok zayıf olması ile çok erken yaşlarda göğüslerde sarkmalar oluşur.

 

Ameliyat olmadan sarkmış göğüsler dikleştirilebilir mi?

 

Estetik meme dikleştirme ameliyatı dışında hiçbir yöntem göğüsleri dikleştirmeye yeterli olmaz. Piyasada birçok göğüs toparlayıcı ve dikleştirici adı altında satılan kremler vardır bunlar kesinlikle etkin bir ole sahip değildir.

 

 

Estetik göğüs dikleştirme ameliyatında iz kalır mı?

 

Kendinden eriyen dikişler ve gelişmiş malzemelerle yapılan dikişler fazlaca iz kalmamaktadır artık. Her türlü estetik ameliyat sonrası kesinlikle az ya da çok ameliyat izi kalacaktır. Estetik ameliyat olmaya karar verdiğinizde bu gerçeği kabule etmiş olmanız gerekir. Esmer tenli bayanlar, beyaz tenli bayanlara göre şanslı bu durumda. Çünkü dikiş izleri esmer tenli bayanlarda daha az belirgin kalacaktır. Estetik göğüs dikleştirme ameliyatında kalacak olan izin büyüklüğü, uzunluğu ise göğüslerinizin çevresine ve göğüslerdeki sarkmaya göre değişmektedir.

Göğüs dikleştirme ameliyatından sonra bebek emzirilir mi?

Göğüs dikleştirme ameliyatından sonra göğüslerinizi belli bir metot ile tutarak bebeğinizin göğüs ucuna ulaşmasını sağlarsanız bebek emzirebilirsiniz.

Göğüsleri büyütmek için takılan silikonlar sarkık göğüsleri dikleştirir mi?

 Göğüs büyütmek için takılan silikonların tek işlevi göğüsleri büyük göstermektir. Dolayısıyla sarkık göğüslerinize göğüs büyütücü silikon taktırsanız bile göğüs uçları yine aşağıda kalacağından göğüs sarkmalarını silikonlar önleyemez.

meme dikleştirme estetiği-resmi

Meme dikleştirme ameliyatı sonrası neler yaşanır?

Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrasında ilk 1 hafta hafifi derecede ağrınız olabilir. Az oranda olsa da morartı ve şişlikler olacaktır. Lakin ortalama 10 günde bu morartılar ve şişlikler geçecektir.

Göğüs estetik ameliyat sonrası genelde 1 ay süre ile hasta takip edilmesi gerekir. İlk günlerde 3-4 gün arası, sonra haftada 1 kez görüşme ve muayene etmek gerekiyor. Bu görüşmelerde aslında fazlaca yapılan bir şey yok, genel durum takibi için yapılan görüşmelerdir. Bir de an, gelişen olumsuzluklar için yapılan görüşmelerdir bu görüşmeler.

Meme dikleştirme ameliyatı için notlar:

 

  • Meme dikleştirme ameliyatında genel anestezi yöntemi ile ameliyata alınırsınız. Genel anestezi yöntemi ile yapılır.
  • 1 ila 2 arasında göğüs dikleştirme ameliyatınız tamamlanır.
  • Aynı gün evinize dönebilirsiniz.
  • Göğüs dikleştirme ameliyatından 3 ila 4 gün sonra pansumanlarınızı alırlar.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.