KadincaSayfa.Com

Göğüs küçültme estetiği

Göğüs küçültme estetiği

Meme küçültme ameliyatı, sadece estetik amaç ile yapılan cerrahi ameliyatlar değildir. Fiziksel rahatsızlığı, estetik rahatsızlığının önüne geçecek çoğunluktadır. Büyük göğüslü kadınların ortak sorunlarının başında sırt ağrısı geliyor. Meme altında oluşan mantar ve pişikler, büyük göğüslü kadınların ortak sorunları arasındadır. Hangi amaçla yapılmış olunursa olunsun, 2 büyük problemi de ortadan kaldıracaktır.

Göğüs küçültme estetiği

Bazı kadınlar büyük göğüslerinin bedenine ağırlık yaptığını ve bu yüzden sırt ağrıları çektiklerinden, istediği her tür kıyafeti giyememekten, koşu veya başka sporları yapamamaktan şikâyet ederler.
Bu şikâyetlerinin ardından meme küçültme estetik ameliyatı olmak için başvururlar.
Zira meme küçültme ameliyatlarından sonra sırt ağrıları, istediği gibi giyinememe şikâyeti, dileği sporları yapamam şikâyetleri ortadan kalkar.

Büyük göğüsler ne gibi şikâyetlere yol açar?

• Bel ve sırt ağrılarına sebep olur
• Vücut hatlarını orantısız gösterebilir
• Zamanla hızla sarkar
• Göğüz aralarını ve göğüs altlarında tahrişler başlar
• Birçok spor rahatlıkla yapamaz hale gelinebilir

 

Meme küçültme ameliyatından önce nelere dikkat etmek gerekir?

• Sigara kullanıyorsanız meme küçültme ameliyatından en az 2 hafta önce bırakmalısınız.
• Aspirin gibi kan sulandıran ilaçları ameliyattan 1 hafta öncesi itibariyle asla kullanmamanız gerekiyor, ihtiyaç duyduğunuzda hangi ilaçları kullanmanız gerektiğini doktorunuza sormanız daha doğru bir davranış olacaktır.

meme kücültme ameliyatları

Meme küçültme ameliyatı nasıl oluyor?

Meme küçültme ameliyatı lokal anestezi uygulanarak meme içindeki fazla yağların alınması ile yapılıyor. Kan birikmesini engellemek amacıyla küçük drenler yerleştiriliyor. Ardından gazlı bezlerle sarılarak bandajla kapatılıyor.

Meme küçültme ameliyatından sonra dikkat edilecek hususlar nelerdir?

Göğüs küçültme ameliyatından sonra, özellikle ilk 1-2 hafta asla ağır şeyler kaldırmamalı, kollarınıza yük bindirmemeli ve çok ani- sert hareketlerle kollarınızı hareket ettirmemelisiniz.
İlk 1-2 hafta göğüslerinizde şişlik ve hafif derecede ağrılar olabilir.
Ameliyattan 3 hafta sonra dikişleriniz alınacaktır.

Meme küçültme ameliyat sonrasında iz kalır mı?

Meme küçültme estetik ameliyattan sonra meme başının etrafında 1,5 cm uzunluğunda bir iz olacaktır bu iz zaman içinde yavaş yavaş kaybolacaktır.
veya meme altında azda olsa bir iz kalacaktır. Bu iz 1,5 cm uzunluğunda bir iz olup, giderek kaybolması beklenir. Bu tabi ki esmer tenli bayanlarda daha hızlı ve kalıcı beyaz tenli kadınlarda ise, bu işlem uzun zaman alabilir veya azda olsa bir iz kalabilir. Bu iz esmer bayanlarda daha çabuk geçecektir. Beyaz tenli bayanlarda izin geçme süresi biraz daha uzun olabilir.

Etiketler:

Yorumlar
  1. esra dedi ki:

    mrb bende gögüslerimi küçültmek istiyorum bi bebegim var ilerde yine düşünüyorum çocuk yapmayı çocugumu emzirebirmiyim o yüzden kararsızım bilgi verirseniz sevinirim