KadincaSayfa.Com

Kuta Home Bahçe Saksı Modelleri

Kuta Home Bahçe Saksı Modelleri

Evlerimizin bahçeleri önemli çünkü karakterimizi dışa yansıtıyor. Aslan yattığı yerden belli olur lafı oldukça doğru oluyor bu sayede. Kuta Home bahçe saksı modellerinde şıklığı ve görselliği ön planda tutuyor.  Bahçe dekore ederken dikkat etmemiz gereken en önemli hususlardan biride, bitkiler için seçtiğimiz saksılar oluyor.

Hangi çiçeğe hangi saksı kullanılmalı?

Çiçeklerimiz için doğru saksı nasıl olması gerektiğini yazacağız. Saksı secimi bitki türüne göre değişim gösterir, dış mekan ve iç mekan bitkilerinin saksı seçimleri farklı olmalıdır. Dış mekan saksısı seçiminde dikkat edilmesi gereken saksının soğuğa ve güneşe dayanıklı yapıya sahip olmasıdır. Saksıların altının delik olmasına mutlaka dikkat edilmesi gerekir. İç mekan saksıları ise genelde daha dekoratif modellerden terçih edilir. Bitki çeşitlerine göre de saksı seçimlerinde farklılık gösterir. Derin ve dar saksılar köklerinini dik geliştiren paşakılıcı, , domates, biber gibi bitkilerde derin ve dar saksılar tercih edilmelidir. Kısa ve geniş saksılar ise genellikle kök gelişimi yatay olan bitkilerde kullanılır. Bonzai gibi yatay kök gelişimini sağlayan bitkiler, aşk merdiveni, menekşe gibi çiçekler kısa ve geniş saksılarda yetiştirilmelidir. Orkide saksısı ve toprağının secimi ise biraz daha farklıdır, orkide için saksı seçimi yapılırken bitkinin ihtiyaçları göz önüne alınarak ilkim şartları ve bakım şartlarına göre saksı seçimi yapmak sağlıklı orkideler yetiştirmek için önemlidir. İç mekanlarda buharlaşma yüksek olduğundan nem isteyen orkide bitkisi için şeffaf saksı kullanılır. Saksı seçiminde önemli bir nokta ise deliksiz saksı türleri dekoratif amaçlı olarak tercih edilmelidir. Dekoratif amaçlı saksıların içlerine mutlaka yine altı delik plastik saksı kullanılmalıdır. burada önemli olan şey bitki köklerinde suyun beklememesidir, bu sebeple dekoratif saksılara direk dikim yapmak uygun olmayacaktır.

Benimde bugün sizler için sunduğum Kuta Home saksı modellerini görmenizi isterim. Ayrıca saksı alırken de bitki türüne göre seçim yapmanız daha doğru olacaktır. İyi seyirler.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak Galerimize gidebilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.