KadincaSayfa.Com

Kolye Takı Tasarımları

Kolye Takı Tasarımları

Kadın ve takı ayrılmaz ikilidir bence, takı dendiğinde kadın, kadın dendiğinde takı gelir akla. Biliyorum çünkü kadınım. Bu yüzyıllardır değişmeyen bir gerçek, Anadolu’da yaşamış tüm uygarlıklarda metal ve değerli taşları işleyerek harika eserler üretmişlerdir. Türkmen ve Osmanlı takıları, kadının o dönemlerde de takıya verdiği önemi göstermektedir.

Eğer isterseniz bir kursa giderek, evde kendi kolye tasarımlarınızı yapabilirsiniz.

Kolye yapımı için hangi aletlere ihtiyacımız var?

Evde kolye yapmak isterseniz, birkaç tane alet gerekmektedir, bunlardan bir tanesi yan keski dediğimiz bir aletimiz var, bunun yanı sıra yuvarlak uclu pense dediğimiz aletimiz var.
Kolye yapımında hangi boncukları kullanılabilir?
Kolye yapımında her tür boncuk kullanılır. Cam boncuk, ahşap boncuk el yapımı boncuktan, metal boncuklara kadar her türlü boncuk kullanabilirsiniz, kolye yapımında. Ağırlıklar çok önemlidir kolyede mesela tamamen cam boncuklardan oluşan bir kolyede ağırlık fazla olur. Bunları ara malzemelerle, metallerle araları doldurarak isterseniz ponponlarlar çok hafiftir bu senenin moda renklerinle yünlerden oluşan keçeler kullanabilirsiniz.

Evde yapılan kolyelerin kopmasının nedeni nelerdir?

Evde yapılan kolyelerin kopmasının nedeni, birincisi doğru ip kullanılmadığı için, ikincisi de halkaların tam olarak kapatılmamasıdır. Dolayısı ile dışarıdan alınan halkalar, ince tellerle yapılabiliyor koyduğunuz ağır boncuklarda o ağırlığı kaldıramadığı için halkalar aralanıyor. Aralananca diğer halkalardan kurtuluyor taktığımız şeylerde düşüyor. ya da hediye ettiğiniz bir şey elinde kalıyor. Ya da çok ağır boncuklara polyester ip kullanılıyor onun yerine naylon ip kullanmış olsanız naylon ipin kopması daha zor. Misina doğru düğümlenemeyip, düğümden ayrılabiliyor ya da çok fazla yakıldığı için o an tutuyormuş gibi artık hiç bir şey olmayacak gibi görünüyor ama bir süre sonra kopma gösterebiliyor.

Bizler daha şanslıyız, zira artık her türlü malzeme elimizin altındadır. Ve istediğimiz modeli yapabiliriz. Takı yapmayı seven bayanlara harika modeller derledik, bu galeride, abiye kıyafetler için düşünülmüş bir tasarımlar. Spor kıyafetlerinizle uyum sağlayacak bu tasarımları severek yapacağınızı inanıyoruz.
Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.