KadincaSayfa.Com

Plaj Takıları

Plaj Takıları

Plajlarda ne tür bileklik ve bilezikleri takabiliriz?

Plajlarda ki bileklikler ipliklerden yapılmış, mayo kumaşlarından, yapılmış saç örgüsü ile oluşturacak bileklikler çok güzel olur. Zıt renkleri kullanabilirsiniz bence bikini ve mayomuza uymak zorunda değildir bu bileklikler. Zıt renk ipliklerle yapılmış ve son derece ucuza mal edeceğiniz bu tip bileklikler oluşturabiliriz yalnız kullanacağınız bu iplikler suya dayanıklı ve cabuk kuruyan ipleri seçmelisiniz. Bu bileklikler metal aksesuarlar gibi ağır olmayacaktır hemde tenimize değip tahriş etmediği için daha  uygun olacaktır. Plajlarda kullanabileceğimiz diğer bir bileklik türü de boncuklarla yapılan bileklik modelleridir. Bunlar içinde nazar boncuklarla yapılan türlerini kullanabiliriz. Bu bileklikleri, düz boncuklarla da yapabilirsiniz, hafif olanlarını tercih ederek yapabilirsiniz. Çünkü ağır boncuk taşlar bize yüzmede zorluk çıkarabilir. Ayrıca metalarla yapılmış bilezik modellerini uygun bulmuyoruz, çünkü taşıma zorluğu yarattığı ve güneşte çok ısındığı için plaja, denize uygun aksesuarlar olarak görmüyoruz.

Bikini ve mayolara uygun ne tür kolyeler takabiliriz?

Son yıllarda bikini ve mayoların üzerine çeşitli takılar takıldığını görmekteyiz. Örneğin metal takılarda takıldığını görmekteyiz ama biz metal takıları önermiyoruz. Güneşten ısındığından, tırtıklı olduklarından mayolara ve pareolara zarar verdiklerinden bizce mayalara ve bikinilere uygun takılar değiller. Bunların yerine doğal ipliklerle, küçük boncuklarla yapılabilecek kendimizin de çok kolay bulabileceğimiz ve tığ işi olarak yapabileceğiz takılar kullanabiliriz. Kumaşla da süsleyerek ve ufak boncuklar takarak kolay kurayabilecek aksesuarlar oluşturabiliriz. Bunun dışında ufak küpeler altın olabilir, gümüş olabilir, cünkü diğer malzemelerle metallarla yapılan ürünler hem alerjik olabilir hem de ısınabilir ve bunlarda mayo ve bikinilerimize zarar vereceğinden küpelerin ufak olanlarını ve altın ve ya gümüş olanlarını öneriyoruz.

Takılarla denize ve havuza girmenin sakıncaları var mıdır?

Altından ve gümüşten yapılan takılarla güneşlenebiliriz fakat, bizce denize girmemize ve havuza girmemize sakıncaları olabilir. Çünkü bunlar ısınıp, tenimizle temas ettiğinde ısınmadan dolayı tenimizi kızartabilir ve çeşitli zararlar verebilir. Alerjik insanlara dokunabilir, sadece gezerken, teknede bu tip takıları önerebiliriz ama fakat yüzerken boğulma tehlikesini doğurabileceği için takı önermiyoruz.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.