KadincaSayfa.Com

Tek Taş Yüzük Nasıl Seçilir?

Tek Taş Yüzük Nasıl Seçilir?

Tek taşlar genellikle evlilik teklifi edilirken ve bu işin adını resmiye bağlamak ve sevgiliye gerçekten ben ciddiyim bak sana tek taşımı da aldım, aramızdaki aşk daha da yukarı çektik anlamı da belirtebilir. Daha sonra bu tek taşları nerelerde kullanabilirsiniz, nikahta ayrı bir tek taş takılır, daha sonra eş doğum yapıldıktan sonra, 30. senesinde, 50. senesinde evlilik yıldönümlerinde yine tek taşı veya var olan taşı daha büyülterek kullanabilirsiniz. İlk başta bir uygun modelle başlarsınız eşiniz daha zenginleştiği zaman yavaş yavaş kıratların değeri de artar.

Klasik tek taş modelleri nelerdir?

Klasik tek taş modelleri, genellikle dört tırnaktan oluşmaktadır ve şu an en popüler modeller geçmişte olduğu gibi halen dört tırnaklı modellerdir. Bunun dışında altı tırnak veya daha farklı modellerde bulabilirsiniz. Ne kadar yeni model çıkarılırsa çıkarılsın, dört tırnaklı modellerden h,ç bir zaman vazgeçilmemektedir. Klasik bir model 0,70 ağırlıktadır klasiğin çok az dışına çıkılmış olunabilir ama günümüzün en popüler modellerindendir. A simetrik tek taş modelleri de en çok satan tek taş modellerdendir. Tek taş alırken dikkat etmeniz gereken son özellik taşın oyuna göre montür seçimi yapmaktır, eğer taş oldukca büyük bir taşsa yani bir kerat veya üzerinde bir taş ise altı tırnağa da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fakat küçük boy taşlarda altı tırnak kullanırsanız taş bunun içinde küçük kalacaktır ve kaybolacaktır kendini göstermeyecektir. Fakat biz pırlantayı ne için alıyoruz? Kendini göstermesi için, kendini göstermesi içinde dikkat edilecek şey taşın yüksekte durması tırnakların ince, eğer kalın olursa da çilasının çok iyi yapılması gerekmektedir.

Tek taş alırken hangi özelliklerine dikkat etmeliyiz?

Pırlanta alırken dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta vardır, özellikle müstakbel eşin sevgilinizin kesinlikle yanınızda getirmeyin kesinlikle zararlı siz çıkarsınız beyler. Genellikl bayanlar büyük boy taşları beğendiği için sizde onları kıramayacağı için bütçenizi aşacak ürünleri almak zorunda kalabilirsiniz.:) Tek taş alırken tek başına pırlanta taşlar, her zaman için daha pahalıdır, mesela toplam ağırlığı 0,70 karat olan 7 tane pırlanta ile aynı ağırlıktaki tek taşın fiyatı farklıdır.Tek taş aşkı simgeler, kısaca evliliğin ilk arifesinde ilk akla gelen hediye maddi ve manevi değeri yüksek olan tek taşdır.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.