KadincaSayfa.Com

Karın Germe Estetiği

Karın Germe Estetiği

Kadınların çoğunda, erkeklerinde neredeyse tamamında karın bölgesinin şişmanlayarak karın bölgesinin ön duvarının ve kas yapısının elastiyetinin azalmasıyla karın bölgesi gevşemeye baslar ve doğal olarak da akabinde sarkar.

Kadınlar gebelik dönemi yasadığı için karın sarkma şikâyetleri daha çok görülür. Karnın ön duvarını oluşturan ve karaciğer, dalak, mide, bağırsaklar pankreas gibi iç organları karın boşluğunda tutarak, karnın dış çizgilerinin beden ile uyum içinde olmasını sağlayan karın kaslarının gevşeyerek iç organların daha geniş bir alana dağılması ile karın daha şiş, daha buruşuk ve daha sarkık bir hal alır.

Şayet karın bölgesinde yağlanma var ise bütün bu işlemlere ek olarak karındaki kaslar gevşemiş, kaslar arasında mesafe oluşmuş ve karında sarkmalar oluşmuşsa abdominoplasti ismi verilen estetik karın germe ameliyatı yapılır ve ortaya dümdüz bir karın çıkar.

 

Estetik karın germe ameliyatı ile daha çok karın bölgesinin kat kat görüntüye bürünmesi ile ortaya çıkan fazla deri ve bu deri altındaki yağ dokusunun, göbek deliğinin altında kalan bölümü çıkarılarak, karın duvarı ile karın kaslarına gerdirme işlemi uygulanır. Karın germe estetiği yapıldıktan sonra karın bölgesinde o eski sarkık, yağlı, kat kat olmuş deri görünümü neredeyse tamamen ortadan kalkar. Doğal olarak da karın estetiği olan kişilerin dümdüz bir karın, sıkı bir göbek sahibi olmalarıyla kendilerine olan güveni gelir.

karın germe ameliyatı

Estetik karın germe ameliyatı nasıl yapılıyor?

Estetik karın germe ameliyatlarında iki tür teknik var:

 • Tam karın germe operasyonu yani total abdominoplasti
 • Mini karın germe operasyonu yani mini abdominoplasti

Bu yöntemlerden hangisinin hasta için daha uygun olduğunu belirlemek, hastanın karın bölgesindeki probleme bağlı. Yani hastanın göbeğindeki yağlanmanın, sarkmanın ne kadar bir alan yayıldığı ile alakalı bir durum.

Şayet, hastanın karnındaki problemler sadece göbek deliğinin etrafında oluşmuş hafif dereceli bir problem ise mini karın germe ameliyatı yeterli olacaktır.

Ancak benzer problemler eğer öbek deliğinin etrafındaki az bir alanı kaplamaktan daha ileri bir alana yayılmış, göbek deliğinin üst bölgelerinde problem oluşturuyorsa tam karın germe ameliyatı ameliyatının yapılması daha uygun olur.

Tam karın ameliyatı olması gereken bir kişiye kalkıp da mini karın germe ameliyatı yapılırsa, elde edilecek sonuç pek yüz güldürücü olmaz ve etkisi de çok kısa sürer. Bu sebeple estetik karın germe ameliyatını yaptıracağınız zaman hangi tür karın germe estetiğinin sizin için uygun olduğuna doğru karar verilmesi gerekir.
Tam karın germe estetik ameliyatı:
Tam karın germe operasyonunda, çıkarılması gereken üst sınır için, deri ve yağlar, göbek deliğinin ortalama birkaç cm üzerinden alt sınırı içinde kasıkların başladığı bölge baz alınır. Bu alandaki yağları elinizle tuttuğunuzda yağlardaki fazlalık yan taraflarda nereye kadar uzanıyorsa oraya kadar operasyon uygulanır. Kilosu fazla olan kişilerde bu yan yağlar belin arka bölgelerine kadar uzanabilmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında karındaki yağ fazlalıklarına beldeki yağ fazlalıkları da eklenerek operasyon yapılır.

Tam karın germe estetiğinde çıkarılmasına karar verilen alan kesilir, yağ dokusu geçilir ve kas tabakasının olduğu bölgeye kadar derinleşilir.

Göbek deliğinin iç kısmı da kesilir ve göbek deliği çıkarılması gereken derideki yağ dokusundan ayrılarak göbek deliği olduğu yerde bırakılır ve fazlalık olan dokular alınır.

Üst katta kalan karın derisi ve yağ dokusu, kaburga kemiklerinin altındaki sınıra kadar olan kas tabasından ayrılır.

Karın duvarındaki gevşemiş kaslar böylece tamamen ortaya çıkarılmış olur. Bu durum genelde gebelik sırasında karnın iç kısmının şişmesi ve kasların gerilmesi sebebiyle birbirinden ayrılmasıyla oluşur. İşte karnın dışa doğru sivri ve kocaman bir göbek görüntüsü vermesinin sebebi de budur zaten.

Tam karın erme estetiği sırasında tamamen ortaya çıkan karın kasları bütün bu işlemlerden sonra tekrar birbirine yapıştırılır ve artık dümdüz bir göbek sahibi olursunuz.

Tam karın germe ameliyatının belin incelmesinde de katkısı olur. Ancak siz eğer daha da ince bir görünümü olsun belimin derseniz,  karın germe ameliyatı yapılırken bel inceltme işlemi de yapılabilir.

Artık karın kaslarının yeni şekillendirme işlemi bitmiş ise karının üst kısmında kalan deri, aşağıya doğru çekilir ve gerginleştirilir, kesilmiş olan alanın alt kenarına doğru yakınlaştırılır ve dikilir.

Bu işlemler sırasında az önce yerin bırakılan göbek deliği hizasında derinin üstünde bir delik açılır ve göbek deliği bu yeni delik içinden geçirilerek yerleştirilir ve dikilir.

Artık bütün işlemler bitmiştir ve dikiş izleri de bikini bölgesinin olduğu yerde, yani bikini içinde kalacağından görüntüde belli bir ameliyat izi yoktur. Yani rahatlıkla tam karın germe ameliyatından sonra bikininizi giyip denize ya da havuza kimsenin anlamayacağı şekilde girebilirsiniz.

karıngerme

Mini karın germe estetik ameliyatı:

 

Mini karın germe estetiğinde çıkarılması gereken bütün deri ve yağların hepsi göbek deliğinin altındaki kısımdan alınır. Karın bölgesindeki fazlalık olan yağlar ve deri kesilerek alınır. Karın kaslarının altındaki alanda gevşemeler, ayrılmalar varsa kaslar birbirine yapıştırılır ve ardından dikilir.

Mini karın germe ameliyatında göbek deliğine hiçbir müdahale yapılmaz. Bu sebeple mini karın germe ameliyatının etkisi sadece göbek deliği altındaki kısımda görülür karnın tamamında görülmez.
Karın Germe Ameliyatı Öncesi Yaşananlar

 

 • Karın germe ameliyatı öncesinde düzenli olarak kullandığınız bütün ilaçların isimlerini doktorunuza bildirmelisiniz. Bunun yanında ekstradan ameliyattan önce kanı sulandıran aspirin ve muadili ilaçlar almış iseniz doktorunuzun bu konudan haberdar olması gerekir. zira karın germe ameliyatından 1 hafta öncesinde bu tür kan sulandıran ilaçların bırakılması gerekir.
 • Sigara kullanımı karın germe ameliyatının, ameliyat esnasında ve ameliyat sonrasında istenilen verime en kısa sürede ulaşabilmek için mümkün mertebe terk edilmesi gerekir. Ameliyattan bir süre öncesinde sigarayı bırakın ve ameliyattan sonrada bir süre içmemeye özen gösterin.
 • Kadınların adet gününde karın germe ameliyatı olmaması gerekir. Bu sebeple adet günlerinizle estetik ameliyat gününüzün çakışmamasına dikkat edin.
 • Karın germe estetiğinden önce makyajsız olmaya, rahat giysiler giyerek gitmeye, takı, saat gibi materyaller takmamaya özen gösterin.
 • Ameliyat saatinizden önceki 6 saat de yemek yemeyi bırakın.
 • Ameliyat öncesinde alacağınız ılık bir duş sizi rahatlatacaktır.
 • Yanınızda bir refakatçi olması gerekir bu sebeple bir ailenizden yada arkadaş çevrenizden bir yakınınızı yanınıza çağırmayı unutmayın.
 • Ameliyat öncesinde gerekli kan, idrar tahlillerinin yapılması için 1-2 saat evvelden hastanede olun.

karın gereme ile

 

Karın Germe Ameliyatı Günü Yaşananlar:

 

 • Karın germe ameliyat günü hastanedeki odanıza yerleşirsiniz ve hemşireniz gerekli dosyalarınızı hazırlar, gerekli kan testleri için kanınızı alır. Sonuçlar hazır olduğunda herhangi bir problem görülmez ise ameliyata hazırsınız demektir.
 • Doktorunuz odanıza gelir ve karnınıza yapılacak olan bölgelere harita çizer.
 • Heyecanınızın yatışması için size bir sakinleştirici yapılır ve 3 dakika sonra kendinizden geçersiniz.
 • Ameliyathaneye alınırsınız ve genel anestezi yöntemi ile ameliyatınız başlar.
 • Mini karın ameliyatı oluyorsanız 1 ila 1 buçuk saat sona ameliyathaneden çıkarsınız.
 • Tam karın germe ameliyatı oluyorsanız 3 ila 5 saat arasında ameliyathaneden çıkarsınız.
 • Karın germe ameliyatınız bittikten sonra ki ilk birkaç saat hafif uykulu olursunuz ancak 4 saat sonra tamamen ayılmış olursunuz ve sıvı gıdalarla beslenmeye başlarsınız.
 • Karnınızda bandajların sarılı olduğunu görürsünüz ve bu drenlerin altın drenler vardır ve bu drenler ortalama 2-3 gün sonra çıkarılır.
 • Dren çıkarıldıktan sonra evinize taburcu edilirsiniz.Karın Germe Ameliyatı Sonrasında Yaşananlar
 • Estetik karın germe ameliyatından sonra evinize taburcu olduğunuzdan birkaç gün hafifi derecede ağrılarınız ve ödemleriniz olacaktır. Doktorunuzun verdiği ağrı kesicileri içerek bu ağrılarınızı giderebilirsiniz.
 • Ameliyat yaralarınızın iltihap kapmaması için doktorunuzun verdiği antibiyotikleri 7 gün aralıksız kullanmanız gerekir.
 • Ameliyat sonrasında 1 hafta boyunca mümkün olduğunca bedeniniz zorlayacak yürüyüş, eğilip kalkmalar, ani hareketler, ağırlık kaldırmalar gibi işlemler yapmamalısınız.
 • Ameliyattan en fazla 1 ay sonra denize ya da havuza girebilirsiniz.

Karın germe fiyatları ne kadardır?

Karın germe fiyatları, ameliyatın tipine göre, yapıldığı şehre göre, yapıldığı hastaneye göre, şişmanlık oranınıza göre değişiklik göstermektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica