KadincaSayfa.Com

Çarpık Bacak Ameliyatı

Çarpık Bacak Ameliyatı

Çarpık bacaklar çocukluk dönemlerinden başlayan, özellikle bayanlar için çok büyük bir sorun iken, gelişen estetik ameliyatlar sayesinde artık çarpık bacaklarınızdan estetik çarpık bacak operasyonu ile kurtulabilirsiniz.
Halk arasında çarpık bacak estetik ameliyatı olarak bilinen ameliyat, aslında estetik cerrahi dünyasında bacak protezi ameliyatı olarak isimlendiriliyor.
Bacak protezi ameliyatı yaptırarak yıllardır var olan çarpık bacak sorununuzdan kurtulabiliyorsunuz.

Çarpık bacak ameliyatı nasıl yapılıyor?

Bacaklarınızın çarpık görüntüsünden kurtulmak için, olacağınız bacak protezi ameliyatında dizinizin arka kısmındaki bölgeden 5 cm lik bir kesik açılıyor bu küçük kesikten bacaklarınızı çarpık gösteren boşluğa bacak silikonu yerleştiriliyor. Böylece bacaklarınızın çarpık görünmesine sebep boşluklar silikonla doldurulduğu için sütun gibi bacaklara sahip oluyorsunuz.
Bacak protezi ameliyatı yapılırken isterseniz aynı anda başka bir bacak sorununa da çözüm bulunabiliyor. Şöyle ki, özellikle bacakların iç kısımlarında yağ birikmesi oluştuğu için ve bacakların deforme görünmesine sebep olan yağları, liposuction ile çekerek daha güzel ve daha ince bacaklara kavuşmanızı sağlayabiliyorlar.

Çarpık bacak ameliyatında ne tür anestezi uygulanıyor?

untitled
Estetik bacak protezi ameliyatında, genel olarak spinal anestezi yöntemi kullanılıyor ve ortalama en fazla 1 saat gibi bir sürede çarpık bacak ameliyatınız bitmiş oluyor.

Çarpık bacak ameliyat öncesinde nasıl bir hazırlık yapılmalı?

Çarpık bacaklarınız için estetik bacak protez ameliyatı olmaya karar vermiş iseniz, ameliyat gününüzden 15 gün önceden itibaren kanınızı sulandırabilecek sulandıran aspirin, , ataspin, ecoprin, babyprin, dispril, coraspin gibi ilaçları asla kullanmamaya özen gösterin.
Bacak protezi estetik ameliyat saatinizden 6 öncesinde yeme–içme alışkanlığınızı bırakın.
Estetik bacak protezi ameliyatı öncesinde soğuk algınlığı, yüksek ateş veya öksürük gibi problemleriniz var ise mutlaka doktorunuzu bildirin.
Adet döneminde olmanız estetik bacak protezi ameliyatınız için aslında bir sorun teşkil etmese de, yinede doktorunuzu durumdan haberdar etmenizde fayda olacaktır.

Çarpık bacak ameliyat sonrasında dikkat edilecek hususlar nelerdir?

Çarpık bacak estetik ameliyatından çıktıktan sonra dizinin altında kalan bölgeye baskı uygulayan bir çorap giymiş olacaksınız. Şayet bacak protezi ameliyatının yanında aynı esnada birde liposuctıon yaptırmış iseniz bu baskı uygulayan çorap diz üstünde bir seviyede olacaktır. Bu baskı uygulayan çorabı yaptırdığınız bacak protezi ameliyatı, liposuction operasyonlarınızdan en yüz güldürücü verimi almanız için en az 30 gün giymeniz gerekiyor.
Çarpık bacak estetik ameliyatında uygulanan Spinal anestezi sonucu, ameliyattan çıktıktan ortalama 5 saat sonra ayaklarınızı hareket ettirmeye başlayacaksınız. Bacaklarınızdaki spinal anestezi etkisinin geçmeye başlaması ile aniden hareket etmek isteyebilirsiniz fakat bu tür ani hareketler zarar verici etkiler, ağrılar bırakabilir. Bu yüzden daha sabırlı ve yavaş hareket etmeye özen gösterin.
Ameliyat sonrasında 1 ay kadar sürebilecek, hafif de olsa ağrılar yaşayacaksınız bu ağrıları dindirmek için doktorunuz tarafından ağrı kesiciler verilecektir.
Bacak protezi ameliyatından çıktıktan, 6 saat sonra mide bulantısı şikâyetiniz yoksa yudum yudum su içmeye başlayabilir, ilerleyen saatlerde normal yeme içmenize dönebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.